Dwoje młodych ludzi brutalnie pobiło bezdomnego

0
544

Do brutalnego pobicia doszło pierwszego dnia świąt Bożego Narodzenia, o godzinie 21.45, w Powierciu, na drodze przy kompleksie leśnym. Dwoje młodych ludzi, 27-letni mieszkaniec Raciborza (województwo śląskie) oraz 24-letnia mieszkanka Koła dotkliwie pobiło 49-letniego bezdomnego.

Zgłoszenie o pobiciu miało miejsce następnego dnia rano, gdy zakrwawionego człowieka zauważyli przebywający w pobliżu ludzie. Wezwali pogotowie, a ratownicy medyczni zabrali mężczyznę do szpitala. W toku badania okazało się, że ma liczne obrażenia przede wszystkim głowy i twarzy, w tym złamany nos, zasinienie oczodołów i uszkodzoną skórę głowy.

Z informacji uzyskanych od ofiary wynika, że mężczyzna do końca nie był świadomy, co się tak naprawdę stało. Nagle został zaatakowany.

Po zgłoszeniu cztery godziny wystarczyły śledczym, by ustalić tożsamość sprawców pobicia. – Zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy KPP w Kole, gdzie przyznali się do czynu i złożyli wyjaśnienia. Sprawcy usłyszeli zarzut pobicia. Odpowiedzą przed sądem, a zgodnie z Kodeksem karnym, art. 158, paragraf 2, za pobicie, którego się dopuścili, grozi im od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności – poinformował podkom. Przemko Chudykowski.