MKS-u „Brdów” ze złotem na 14. Gdańskich Ergowiosłach

0
120

Brdowscy wioślarze, 28 listopada 2020 roku, wzięli udział w 14. Gdańskich Ergowiosłach. Zawody odbyły się w pełnym reżimie sanitarnym w hali Gdańskiej Szkoły Szermierki. Brdów reprezentowało część dziewcząt, które startowały w dwóch konkurencja – na 1500 metrów dla młodziczek oraz na 1000 metrów dla osób zaczynających przygodę z wioślarstwem oraz dzieci.

Na dystansie 1500 metrów brdowski klub oraz szkołę reprezentowały Julia Ćwiklińska oraz Marta Mazur. Po taktycznym rozegraniu biegu Julia, na ostatnich 500 metrach, z trzeciej pozycji przesunęła się na pierwsze miejsce. Do końca wyścigu nie oddała prowadzenia i tym samym wywalczyła złoty medal. Obroniła zatem mistrzowski tytuł z roku ubiegłego. Marta Mazur uplasowała się na miejscu 9.

W konkrecji na 1000 metrów wystartowały Patrycja Zawadzka, Marta Chabasińska, Laura Mikołajczyk oraz Łucja Stokowska. Te dwie ostatnie startowały z rywalkami 2 lata starszymi od siebie, natomiast Patrycja i Marta, od stycznia, mogą rywalizować już w konkrecji młodzik. Był to bieg, w którym mogły sprawdzić się osoby, które nie są jeszcze zawodniczkami, a dopiero zaczynają przygodę z wioślarstwem.

Wiele emocji towarzyszyło młodym adeptom wioślarstwa z Brdowa. Przez pandemię zostały odwołane wszystkie wcześniejsze zawody na ergometrze. Zawodnicy nie mieli zatem możliwości sprawdzenia swojej formy w rywalizacji z innymi klubami.

Warto nadmienić, że Julia Ćwiklińska, od września, uczęszcza do Bydgoskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego oraz trenuje w klubie RTW LOTTO Bydgostia. Zawody w Gdańsku były jej ostatnim występem w barwach klubu z Brdowa. Od grudnia Julia oficjalnie będzie reprezentowała barwy bydgoskiego klubu.

Po zawodach trener wraz z dyrektorem szkoły w Brdowie zabrali zawodników na spacer po Gdańsku. Na trasie ich pieszej wyprawy znalazły się takie obiekty jak kościół św. Katarzyny z grobem Jana Heweliusza, kościół św. Brygidy, pomnik Jana Heweliusza przy młynie wodnym, Hala Targowa z reliktami archeologicznymi starego Gdańska, Wielka Zbrojownia, gotycka Bazylika Mariacka, barokowa Kaplica Królewska, Gdański Żuraw i Długie Pobrzeże, a także ratusz oraz Fontanna Neptuna. Czas pandemii nie sprzyja również sportowcom. Na 4 zaplanowane imprezy odbyła się tylko jedna. Dziewczęta trenują w domu. Jest ciężko, ale musimy dać radę. W Gdańsku mogłem sprawdzić potencjał najmłodszej grupy, która bardzo mnie zaskoczyła, oczywiście pozytywnie i mogę myśleć nad budową kolejnej osady na sezon letni. Chciałbym również pogratulować Julce zdobycia medalu i reszcie zawodniczek poprawy wyników życiowych oraz pokonania strachu podczas pierwszego startu – powiedział Bartosz Mikołajczyk prezes MKS-u „Brdów”. – Kolejny raz przywozimy złoty medal z Gdańska. Mamy też zawodniczki zaczynające przygodę z wioślarstwem. Po wynikach widać, że jest to dobry prognostyk na przyszłość. Również chciałbym złożyć gratulacje Julce oraz życzyć jej wielu sukcesów w nowym klubie, z którym szkoła współpracuje od kilku lat. Gratuluję także odwagi i zaciętości najmłodszym wioślarkom, które pojechały na zawody pierwszy raz i dały z siebie wszystko. Nie ukrywam, że uwielbiam przyjeżdżać do tego miasta. Dlatego po zawodach wcieliłem się w przewodnika i zabrałem całą grupę na szybkie zwiedzanie. Podoba mi się łączenie pasji sportowej z nauką. Od kilku lat pracujemy w ten sposób i sądzę, że jest to dobry kierunek działania, a nasi uczniowie mogą poznać przy okazji historię swojego kraju – dodał Dariusz Racinowski dyrektor SP w Brdowie.

źródło i zdjęcia: MKS Brdów

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here