„Od pomysłu do sukcesu”, czyli Dzień Przedsiębiorczości w kolskim SOSW

0
241

Okazją do spotkania wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole z Konradem Włodarczykiem, lokalnym przedsiębiorcą i nauczycielem akademickim był Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, który w bieżącym roku przypada między 12 do 18 listopada. W jego trakcie na całym świecie organizowane są konferencje, spotkania, debaty i warsztaty poświęcone przedsiębiorczości.

Swoją cegiełkę w zakresie promowania przedsiębiorczości ma również Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, który po raz trzeci, dla swoich podopiecznych, zorganizował Szkolny Dzień Przedsiębiorczości. W trakcie spotkania, które przebiegało pod hasłem „Od pomysłu do sukcesu”, zaproszony gość opowiedział o swojej ścieżce zawodowej, o początkach działalności, od czego zaczynał, jak pokonywał trudności i w jaki sposób odniósł sukces jako przedsiębiorca. Szczególną uwagę zwrócił na znaczenie edukacji młodych ludzi, podkreślał rolę wykształcenia, gotowości do zdobywania wiedzy i nowych umiejętności w skutecznym radzeniu sobie na rynku pracy. Zachęcał uczniów do bycia przedsiębiorczymi, rozwijania w sobie cech i umiejętności, takich jak zaradność, pomysłowość, współpraca, odpowiedzialność za siebie i innych, gotowość do podejmowania wyważonego ryzyka. W oparciu o prezentację multimedialną udzielał również rad i wskazówek, jak należy zaprezentować się podczas rozmowy kwalifikacyjnej o pracę, jakie należy mieć predyspozycje i umiejętności, aby móc skutecznie znaleźć pracę oraz zachęcał do zakładania własnej działalności gospodarczej. Nie zabrakło również pytań ze strony uczniów i nauczycieli, na które prowadzący spotkanie chętnie i wyczerpująco odpowiadał.

Podczas Szkolnego Dnia Przedsiębiorczości wychowankowie SOSW w Kole mogli spotkać się i porozmawiać z osobą, która swoje pomysły i umiejętności zamieniła w sukces oraz zachęca do odkrywania i rozwijania w sobie cech przedsiębiorczych.

źródło i zdjęcie: SOSW w Kole