„Od pomysłu do sukcesu”, czyli Dzień Przedsiębiorczości w kolskim SOSW

0
165

Okazją do spotkania wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole z Konradem Włodarczykiem, lokalnym przedsiębiorcą i nauczycielem akademickim był Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, który w bieżącym roku przypada między 12 do 18 listopada. W jego trakcie na całym świecie organizowane są konferencje, spotkania, debaty i warsztaty poświęcone przedsiębiorczości.

Swoją cegiełkę w zakresie promowania przedsiębiorczości ma również Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, który po raz trzeci, dla swoich podopiecznych, zorganizował Szkolny Dzień Przedsiębiorczości. W trakcie spotkania, które przebiegało pod hasłem „Od pomysłu do sukcesu”, zaproszony gość opowiedział o swojej ścieżce zawodowej, o początkach działalności, od czego zaczynał, jak pokonywał trudności i w jaki sposób odniósł sukces jako przedsiębiorca. Szczególną uwagę zwrócił na znaczenie edukacji młodych ludzi, podkreślał rolę wykształcenia, gotowości do zdobywania wiedzy i nowych umiejętności w skutecznym radzeniu sobie na rynku pracy. Zachęcał uczniów do bycia przedsiębiorczymi, rozwijania w sobie cech i umiejętności, takich jak zaradność, pomysłowość, współpraca, odpowiedzialność za siebie i innych, gotowość do podejmowania wyważonego ryzyka. W oparciu o prezentację multimedialną udzielał również rad i wskazówek, jak należy zaprezentować się podczas rozmowy kwalifikacyjnej o pracę, jakie należy mieć predyspozycje i umiejętności, aby móc skutecznie znaleźć pracę oraz zachęcał do zakładania własnej działalności gospodarczej. Nie zabrakło również pytań ze strony uczniów i nauczycieli, na które prowadzący spotkanie chętnie i wyczerpująco odpowiadał.

Podczas Szkolnego Dnia Przedsiębiorczości wychowankowie SOSW w Kole mogli spotkać się i porozmawiać z osobą, która swoje pomysły i umiejętności zamieniła w sukces oraz zachęca do odkrywania i rozwijania w sobie cech przedsiębiorczych.

źródło i zdjęcie: SOSW w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here