W Pracowni Orange spotkali się z… zabytkami

0
123

Animator Katarzyna Nowicka, przy pomocy tematycznej prezentacji multimedialnej autorstwa Bożeny Gronert-Ubych, opowiedziała swoim gościom o najstarszych budowlach i miejscach, które są materialnym świadectwem historii Koła. W drugiej części spotkania wychowankowie SOSW zwiedzili trzy wystawy, które z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zostały zainstalowane w Miejskim Domu Kultury. Obejrzeli czarno-białe fotografie wykonane na bazie nieznanych dotąd negatywów prof. dr. Tadeusza Cypriana. Na zdjęciach utrwalone zostały obrazy z okresu I wojny światowej i wycinek historii powstawania Armii Hallera. Te cenne fotograficzne zbiory są własnością Kolskiego Klubu Fotograficznego „Fakt”.

Dwie kolejne ekspozycje, jakie podziwiali zwiedzający, to prace wykonane różnymi technikami plastycznymi przez uzdolnionych uczniów kolskich szkół i uczestników zajęć pracowni plastycznej, prowadzonej przez instruktora, Anetę Piorun. Wiele pozytywnych emocji wywoływały utrwalone na papierze kolskie zabytki, o których dyskutowano podczas wyświetlanej prezentacji multimedialnej.

Uśmiechy na twarzach uczniów goszczących w Pracowni Orange, to potwierdzenie tego, że taka forma przekazywania wiedzy jest dla nich atrakcyjna.

Miejski Dom Kultury w Kole zaprasza do zwiedzania aktualnych wystaw, a nauczycieli, którzy chcieliby skorzystać z oferty edukacyjnej do kontaktu z Pracownią Orange i animatorem Katarzyną Nowicką (tel. 505 744 72).

źródło i zdjęcie: MDK w Kole