Na skrzyżowaniu w Kole zlekceważył czerwone światło

0
126

Do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów doszło w poniedziałek, 9  sierpnia, kilka minut przed 16.00, na skrzyżowaniu ulic Bogumiła i Michała Rawity-Witanowskiego w Kole. Natychmiast na miejsce udały się dwa zastępy z JRG Koło oraz zastęp OSP „Koło nad Wartą”. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu terenu prowadzonych działań, odłączeniu dopływu prądu z akumulatorów w pojazdach oraz udzieleniu pierwszej pomocy uczestnikom zdarzenia, którzy samodzielnie opuścili pojazdy. Na miejsce przybył też zespół ratownictwa medycznego, który zaopatrzył osoby poszkodowane.

Działania na miejscu prowadzili również kolscy policjanci. – Kierujący pojazdem marki Nissan 19-letni mieszkaniec powiatu kolskiego nie dostosował się do sygnalizacji świetlnej i jadąc od strony Ruszkowa wjechał na skrzyżowanie przy czerwonym świetle, doprowadzając do zderzenia z prawidłowo poruszającym się samochodem marki Kia Rio, za kierownicą którego siedziała 18-letnia kursantka nauki jazdy, która wraz z instruktorem jechała od strony Kłodawy w kierunku Konina. Kierujący pojazdami oraz instruktor byli trzeźwi. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja i zakończone ukaraniem sprawcy, czyli kierującego nissanem, mandatem – poinformował rzecznik KPP w Kole asp. Krzysztof Jóźwiak.

zdjęcie: KP PSP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here