MDK w Kole zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym

0
155
Czarno-białe-Koło-Czesława

Czesław Freudenreich jest bohaterem ogłoszonego przez Miejski Dom Kultury w Kole konkursu fotograficznego. Związany z naszym miastem przedsiębiorca przeszedł do historii jako bezinteresownie oddany sprawom społecznym oraz prowadzący działalność kulturalną, oświatową i sportową wpływającą na poprawę jakości życia mieszkańców. Odważnie manifestował swoje antyhitlerowskie poglądy, nawołując do obrony ojczyzny. W nocy z 13 na 14 października 1939 roku, on i jego córka Krystyna, za patriotyczną postawę, zostali zaaresztowani i bez wyroku sądowego rozstrzelani 10 listopada 1939 roku.

Ogłoszony konkurs i wystawa mają być hołdem oddanym lokalnemu patriocie w 80. rocznicę jego śmierci.

Na konkurs można nadsyłać czarno-białe zdjęcia wykonane wg własnego pomysłu. Temat musi odnosić się do postaci Czesława Freudenreicha, mody i czasów, w których żył. Tłem dla wystylizowanych na wzór tamtych czasów postaci lub przedmiotów, mogą być budynki lub ciekawe miejsca w Kole, z którymi np. związana była osoba bohatera konkursu. Może to być willa, w której mieszkał, zabudowa pofabryczna, kościoły, ratusz kolski, z okien którego, jeszcze w sierpniu 1939 roku nawoływał do obrony kraju. Mogą to być także przedmioty nawiązujące do jego pasji sportowych, np. rowerowej i wioślarskiej, albo też elementy scenografii, maska i rekwizyty, pokazujące jego zamiłowanie do teatru, który tworzył wspólnie z amatorami zrzeszonymi w Kolskim Towarzystwie Muzyczno-Dramatycznym „Lutnia”. Poszukiwania i pomysły należą do autorów powiedziała pomysłodawczyni projektu konkursowego i twórca regulaminu, Aneta Piorun.

Szczegóły, parametry zdjęć i sposób ich dostarczenia do siedziby organizatora zawarte są w regulaminie konkursu zatytułowanego „Czarno-białe Koło Czesława”, który dostępny jest na stronie www.mdk.kolo.pl.

Termin nadsyłania prac upływa 25 października br. Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału.

źródło i plakat: MDK w Kole