Koncert dla Jarka. Niech odzyska radość życia!

0
174

Jarek Waszak, chorujący na wrodzoną łamliwość kości, 2 lutego 2021 roku zasłabł i trafił do szpitala. Lekarze zdiagnozowali rozległy, prawostronny udar niedokrwienny i niedrożność tętnic. Przez kilka tygodni przykuty był do szpitalnego łóżka. Nie było z nim kontaktu, nie poruszał prawą ręka i nogą. Długo trzeba było czekać na poprawę, ale na szczęście przyszedł czas, kiedy Jarek zaczął rozpoznawać swoją żonę Anetę, mówić i poruszać kończynami.

Żona Jarka również jest osobą niepełnosprawną. Choroba spowodowała, że przeszła już 21 operacji, straciła lewą stopę. Mimo przeciwności losu para tworzy szczęśliwy związek. Są dla siebie wsparciem, i nie maja nikogo poza sobą. Pani Aneta, aby opiekować się mężem, musiała zrezygnować z pracy.

Rokowania dla Jarka są dobre, ale potrzebny jest długotrwały i kosztowny proces rehabilitacyjny. Pani Aneta, szukając pomocy, trafiła do gitarzysty Rafała Lacha, który zdecydował się wystąpić w Kole. Miejski Dom Kultury nie pozostał obojętny na prośbę pani Anety. Muzyk zagra na MDK-owskiej scenie, a dochód z cegiełek-biletów wspomoże leczenie.

26 listopada, o godz. 18.00, organizatorzy zapraszają ludzi o wielkich sercach do udziału w tym charytatywnym wydarzeniu muzycznym. Pomóżmy Jarkowi odzyskać sprawność!

źródło i plakat: MDK w Kole