Z Dariuszem Rekoszem o książkach zakazanych

0
118

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole gościła Dariusza Rekosza, pisarza i animatora kultury, z wykształcenia informatyka, specjalistę ds. turystyki i ekonomistę.

Swoją przygodę z literaturą rozpoczął w roku 2005 serią książek detektywistycznych, pisanych z myślą o młodych czytelnikach, które szybko zdobyły popularność i pozwoliły mu zagościć wśród autorów tego gatunku. W roku 2008 zdobył nagrodę grand prix w ogólnopolskim konkursie na opowiadanie kryminalne. Na liście wydanych przez niego książek znajdują się popularne thrillery, takie, jak: „Zamach na Muzeum Hansa Klossa” czy „Sanktuarium śmierci”. Obracając się w kręgach aktorów i producentów, zaczął pisać słuchowiska radiowe oraz scenariusze filmowe. Jeden z nich, stworzony na podstawie książki „Szyfr Jana Matejki” ma dużą szansę na ekranizację. Podobnie jest z pozycją „Skarb królów”, która powstała na podstawie treatmentu scenariusza filmowego.
Dariusz Rekosz był animatorem kultury w Muzeum Hansa Klossa, prowadził imprezy masowe między innymi na Kopcu Kościuszki w Krakowie oraz w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.
W 2010 oraz 2015 został doceniony przez prezydenta Dąbrowy Górniczej i otrzymał z jego rąk nagrodę za upowszechnianie kultury.

Spotkanie z Dariuszem Rekoszem, które odbyło się 28 września br., dotyczyło tego, co łączyło ze sobą takie pozycje jak: „Mein Kampf”, „Czerwony Kapturek”, „O obrotach sfer niebieskich”, „Talmud” oraz „Lolita”. Każda z nich była książką zakazaną. Obecni na spotkaniu widzowie poznali kolejnych 30 znanych tytułów, które stanowiły „zakazany owoc”.

źródło i zdjęcia: PiMBP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here