Kręci ich bezpieczeństwo

0
70

O tym, jakie zagrożenia niesie ze sobą czad, o zgubnych skutkach, wypalania traw. Oraz o zasadach bezpieczeństwa pożarowego w domu. Z uczniami Gimnazjum w Grzegorzewie rozmawiali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kole. Podobne spotkanie zorganizowali z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole. Pogadanki odbyły się w ramach ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Kręci mnie bezpieczeństwo” to hasło ogólnopolskiej akcji profilaktycznej, w ramach której z grzegorzewskimi gimnazjalistami oraz uczniami SP nr 3 w Kole spotkali się mundurowi z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kole. Z młodzieżą rozmawiali o tym, dlaczego należy być czujnym, jeśli chodzi o czad i ogień. Jak dbać o bezpieczeństwo pożarowe w domu oraz o zgubnych skutkach wypalania traw. Z uczniami podstawówki natomiast poruszyli temat zasad ewakuacji osób poszkodowanych podczas wypadku drogowego. Jak również udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w nagłych przypadkach oraz omówili pracę strażaka i pokazali sprzęt wraz z wyposażeniem wykorzystywanym podczas działań ratowniczo-gaśniczych.

źródło: KP PSP Koło; zdjęcia: kpt. Marek Wolny, archiwum KP PSP Koło, SP nr 3 w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here