Warsztaty z okazji Dnia Głuchych. Uczyli się języka migowego

1
261

Warsztaty na temat Kultury Głuchych i języka migowego, a w nich nauka podstawowych znaków, zwrotów i zdań w języku migowym, informacje o faktach i mitach dotyczących Głuchych i języka migowego, które przekazali Adrianna Brzoska, Olgierd Kosiba i Aleksandra Włodarczak oraz grill integracyjny z osobami z Koła i okolic, złożyły się na tegoroczne obchody Dnia Głuchych w Kole.
Wydarzenie w takiej konwencji odbyło się w naszym mieście po raz pierwszy, a stało się to za sprawą Adrianny Brzoskiej z PomigajMY oraz Stowarzyszenia Malinowa Mamba, którym z pomocą przyszły samorządowe instytucje oraz firmy działające na naszym terenie.

Podczas obchodów zwracano uwagę, że ze względu na bariery komunikacyjne niezwykle ważne są integracja społeczności osób niesłyszących ze słyszącymi oraz działania mające na celu ograniczenie wykluczenia społecznego.

Międzynarodowy Dzień Głuchych, ustanowiony w 1958 roku przez Światową Federację Głuchych, celebrowany jest każdego roku w ostatnią niedzielę września. W Kole spotkanie miało miejsce wczoraj, tj. 30 września, a odbyło się w sali fitness Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole.

zdjęcia: okrągłemiasto.pl, Stowarzyszenie „Malinowa Mamba”

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here