Czwarte „Opole w Kole” za nami

0
230
Czwarte
Czwarte "Opole w Kole" za nami

Za nami czwarta edycja Festiwalu Piosenki „Opole w Kole”. Jej organizatorem ponownie był Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych we współpracy z Miejskim Domem Kultury. Tym razem motywem przewodnim muzycznej rywalizacji młodych było hasło „Co mi w duszy gra”. Czwarte “Opole w Kole” za nami.

Tym razem o nagrody oraz podziw komisji oceniającej i widzów walczyło 15 wykonawców. Byli to soliści i zespoły reprezentujące 6 gimnazjów oraz 5 szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu kolskiego. Spośród nich jury w składzie: dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Kole Marek Kłaniecki, kierownik artystyczny „Wartaków” Henryk Perzyński oraz dyrektor Szkoły Muzycznej „Yamaha” Waldemar Jednoróg wskazało laureatów oraz zdobywców drugiej i trzeciej nagrody w dwóch kategoriach.

Z grona solistów największe uznanie sędziów zdobyła uczennica Gimnazjum w Sokołowie Dagmara Gradomska. Drugie miejsce przypadło reprezentantowi kolskiego LO Michałowi Frątczakowi, natomiast trzecią nagrodę wyśpiewała Kinga Antkiewicz z Gimnazjum nr 1 w Kłodawie. Wśród zespołów jurorom najbardziej przypadł do gustu występ grupy wokalnej z kłodawskiego Gimnazjum nr 1. Drugie miejsce zajęli przedstawiciele ZSEA w Kole, a trzecie – kolskiego Gimnazjum nr 2.

Formuła konkursu zakładała przyznanie 6 wyróżnień. Odebrali je soliści: Antonina Szymczak z Liceum Plastycznego w Kole, Alicja Sołtysiak z Gimnazjum nr 1 w Kole, Wiktoria Toruńska z ZSEA, Patrycja Borzuchowska z kłodawskiego ZSP i Marcin Zdybicki z ZST oraz zespół z kolskiego ogólniaka.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, głos mieli także widzowie, którzy mogli wskazać laureata nagrody publiczności. Tym razem ich serca zdobyła grupa wokalno-instrumentalna z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Kole.

Miłym akcentem okazała się jeszcze jedna niespodzianka. Dla zwycięzców w obu kategoriach ręcznie wykonane statuetki przygotował Miejski Dom Kultury.

Impreza była możliwa dzięki hojności sponsorów.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here