Czwarte „Opole w Kole” za nami

0
280
Czwarte
Czwarte "Opole w Kole" za nami

Za nami czwarta edycja Festiwalu Piosenki „Opole w Kole”. Jej organizatorem ponownie był Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych we współpracy z Miejskim Domem Kultury. Tym razem motywem przewodnim muzycznej rywalizacji młodych było hasło „Co mi w duszy gra”. Czwarte „Opole w Kole” za nami.

Tym razem o nagrody oraz podziw komisji oceniającej i widzów walczyło 15 wykonawców. Byli to soliści i zespoły reprezentujące 6 gimnazjów oraz 5 szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu kolskiego. Spośród nich jury w składzie: dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Kole Marek Kłaniecki, kierownik artystyczny „Wartaków” Henryk Perzyński oraz dyrektor Szkoły Muzycznej „Yamaha” Waldemar Jednoróg wskazało laureatów oraz zdobywców drugiej i trzeciej nagrody w dwóch kategoriach.

Z grona solistów największe uznanie sędziów zdobyła uczennica Gimnazjum w Sokołowie Dagmara Gradomska. Drugie miejsce przypadło reprezentantowi kolskiego LO Michałowi Frątczakowi, natomiast trzecią nagrodę wyśpiewała Kinga Antkiewicz z Gimnazjum nr 1 w Kłodawie. Wśród zespołów jurorom najbardziej przypadł do gustu występ grupy wokalnej z kłodawskiego Gimnazjum nr 1. Drugie miejsce zajęli przedstawiciele ZSEA w Kole, a trzecie – kolskiego Gimnazjum nr 2.

Formuła konkursu zakładała przyznanie 6 wyróżnień. Odebrali je soliści: Antonina Szymczak z Liceum Plastycznego w Kole, Alicja Sołtysiak z Gimnazjum nr 1 w Kole, Wiktoria Toruńska z ZSEA, Patrycja Borzuchowska z kłodawskiego ZSP i Marcin Zdybicki z ZST oraz zespół z kolskiego ogólniaka.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, głos mieli także widzowie, którzy mogli wskazać laureata nagrody publiczności. Tym razem ich serca zdobyła grupa wokalno-instrumentalna z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Kole.

Miłym akcentem okazała się jeszcze jedna niespodzianka. Dla zwycięzców w obu kategoriach ręcznie wykonane statuetki przygotował Miejski Dom Kultury.

Impreza była możliwa dzięki hojności sponsorów.