Powiadamiają o ważnych wydarzeniach

0
108
Powiadamiają o ważnych wydarzeniach

Jest wiele spraw, o których babiacki samorząd chciałby szybko i skutecznie informować swoich mieszkańców. Są to wiadomości, które nawiązują do administrowania gminy. Jej codziennym funkcjonowaniem, jak i wydarzeniami, które mają miejsce na terenie samorządu. Temu ma służyć nowatorski system SMS-owy. Powiadamiają o ważnych wydarzeniach.

Organizacją systemu SMS-owego powiadamiania zajął się Urząd Gminy Babiak, który zakupił stosowne oprogramowanie i zawarł wymagane umowy. – Mieszkańców prosimy tylko o wyrażenie zgody na to, by od czasu do czasu odebrali od nas SMS. Przy okazji chciałbym zaznaczyć, że system nie służy żadnym celom komercyjnym informuje wójt Wojciech Chojnowski.
Za jego pomocą przekazywane są informacje o zagrożeniach atmosferycznych. Jak również komunikaty służb mundurowych, aktualnych sprawach dotyczących mieszkańców. Utrudnieniach i awariach, terminach opłat podatków lokalnych. Jak również o zaplanowanych atrakcjach sportowych i kulturalnych oraz innych ważnych wydarzeniach z terenu gminy.

Powiadamiają o ważnych wydarzeniach

Aby zgłosić chęć otrzymywania SMS-ów wystarczy w urzędzie wypełnić stosowne oświadczenie i podać numer telefonu. Powiadamialiśmy już m.in. o odwołaniu zakazu wypuszczania drobiu, zagrożeniach meteorologicznych i kilku lokalnych wydarzeniach. Podsumowując,chcielibyśmy, by pomysł odniósł sukces, tym bardziej, że jest on kolejnym etapem tworzenia e-gminy – dodał włodarz. Zaznaczając jednocześnie, że istnieje możliwość, iż taka forma kontaktu gminy z mieszkańcami komuś nie odpowiadała. W takiej sytuacji,  w każdej chwili może zgłosić chęć jej zakończenia.