Kolanin srebrnym medalistą Mistrzostw Polski Oyama Karate w konkurencji walk

0
541

Jelenia Góra była gospodarzem XXIII Mistrzostwach Polski OYAMA Polskiej Federacji Karate w Kumite. Dużym sukcesem zakończył w nich swój start podopieczny sensei Krzysztofa Wojewody, reprezentant Kolskiego Klubu Sportów Walki, Arkadiusz Wojewoda.

Organizatorem tego wydarzenia, które odbyło się 19 maja br., był Jeleniogórski Klub Oyama wraz z Urzędem Miasta w Jeleniej Górze, a patronat nad nim objęli prezydent miasta, Marcin Zawiła oraz Oyama Polska Federacja Karate. W imprezie udział wzięło blisko 300 zawodników z 34 klubów.

W barwach kolskiego klubu swoje walki stoczyli Joanna Janiak i Arkadiusz Wojewoda – konkurencja knockdown oraz Tobiasz Mikołajczyk i Adam Waberski – konkurencja lekki kontakt.

Tobiasz Mikołajczyk, w kategorii junior młodszy do 45 kg, mimo zaciętego pojedynku, nie zdołał przejść rundy eliminacyjnej. Adam, w kategorii młodzik, i Joasia w kategorii senior, mieli szansę medalowe jednak ostatecznie zajęli czwarte miejsca. Po raz kolejny na wysokości zadania stanął młodzieżowiec Arkadiusz Wojewoda. Po stoczeniu zwycięskich walk eliminacyjnych i udanym półfinale, został mu jeden krok do tytułu mistrza Polski. Niestety, tym razem szczęście dopisało jego przeciwnikowi. Sempai Arkadiusz stanął na drugim stopniu podium, zdobywając tytuł wicemistrza Polski, co jest jego największym sukcesem w karierze. Wartość srebrnego medalu podnosi fakt, iż jego finałowy rywal wybrany został najlepszym zawodnikiem mistrzostw.

Uczestnictwo zawodników w imprezie wsparł kolski samorząd.

źródło i zdjęcia: Kolski Klub Sportów Walki