W Brdowie odbył się turniej tenisa stołowego

0
357

Sekcja Tenisa Stołowego Uczniowskiego Klubu Sportowego przy Zespole Szkół w Brdowie, po raz drugi, zorganizowała zawody w grze podwójnej (debel, mikst) w tenisie stołowym dla mieszkańców gminy Babiak. Odbyły się one 6 kwietnia 2019 roku w sali sportowej przy ZS w Brdowie. W zawodach wzięło udział 15 par, czyli 30 zawodników, o dwóch więcej niż w ubiegłym roku. Ze względu na liczbę par wybrany został rosyjski system rozgrywek, czyli do dwóch przegranych.

Po ciekawej i zaciętej rywalizacji zwycięstwo przypadło mieszkańcom Babiaka, Ozorzyna oraz Mostek. Zawodnicy z Brdowa stanęli tuż za podium. Trzy czołowe miejsca zajęli: Mariusz Prażanowski oraz Maciej Rosiński, Wiktor Kupsik oraz Sebastian Sujewicz oraz Tomasz Zieliński oraz Patryk Żywanowski.

Zawody zostały zorganizowane z dotacji z budżetu gminy Babiak. Nagroda główna dla zwycięzców została ufundowana przez radnego z Brdowa, Andrzeja Starostę.

Rywalizację obserwowali prezes UKS-u w Brdowie i dyrektor szkoły, Dariusz Racinowski, wiceprezes Bartosz Mikołajczyk, sołtys Babiaka Paweł Drapiński i Brdowa Józef Kwiatkowski. Przybył także wójt gminy Babiak Wojciech Chojnowski, który sędziował finałowy mecz.

Każdy zawodnik dostał pamiątkowy dyplom oraz drobny upominek. Najmłodszy oraz najstarszy zawodnik biorący udział w turnieju, dodatkowo otrzymali prezent oraz pamiątkowy medal.