Gimnazjaliści w Kole i powiecie kolskim przystąpili do egzaminu

0
177
Dziś uczniowie gimnazjów przystąpili do egzaminu, którego wyniki będą kluczowe przy rekrutacji do szkół średnich. Kolskie placówki, w godzinach, porannych wizytował zastępca burmistrza miasta, Lech Brzeziński. Z informacji przekazanych przez dyrektorów szkół wynika, że wszystkie szkoły zostały przygotowane do przeprowadzenia egzaminu. Zespoły nadzorujące zostały powołane, a egzaminy przeprowadzone.
Podobnie sytuacja wyglądała na terenie gmin powiatu kolskiego. Pomimo trwającej w całym kraju akcji protestacyjnej, uczniowie kończący III klasę gimnazjum podeszli do egzaminu. O tym, że sprawdzian wiedzy odbył się bez zakłóceń, mamy potwierdzenie z gmin Koło, Osiek Mały, Dąbie, Grzegorzew, Babiak, Kościelec, Kłodawa, Olszówka i Chodów. Nie dotarła do nas też wiadomość, by w którymkolwiek samorządzie gimnazjaliści nie mieli możliwości wzięcia udziału w egzaminie.
Również ósmoklasiści, zgodnie z zapewnieniami włodarzy gmin, z którymi udało się nam skontaktować, powinni w przyszłym tygodniu, bez problemów zasiąść w ławkach i napisać swój pierwszy ważny tekst.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here