Wielkie wyzwanie i sukces! Zawodnicy z Koła w pierwszej polskiej edycji Swimrun!

0
476

To wielki sukces czworga triathlonistów z Koła, którzy wystąpili w pierwszej polskiej edycji zawodów Swimrun. W kategorii First Step para Mariusz Woźniak i Marcin Kowalski, ukończyła zawody na II miejscu. Druga para – mieszana – Monika Zwolińska i Grzegorz Lenartowicz zajęła III miejsce.

Po raz pierwszy zawody Swimrun odbyły się w Polsce. Miejscem rywalizacji Swimrun Poland Solina 2017 było Jezioro Solińskie w Bieszczadach. W kategorii First Step wystartowały dwie pary z Koła. Pierwsza to panowie Mariusz Woźniak i Marcin Kowalski, którzy zawody ukończyli na II miejscu open. Drugą parę tworzyli Monika Zwolińska i Grzegorz Lenartowicz, którzy zajęli III miejsce.

Swimrun Poland Solina 2017 odbyła się 9 września br. O zawodach donosiły ogólnopolskie media oraz zagraniczne stacje. To prestiżowa impreza. Zdobyte podczas niej punkty liczą się do mistrzostw świata.

Swimrun narodził się 10 lat temu w Szwecji i aktualnie cieszy się ogromnym zainteresowaniem, które systematycznie rośnie. Jego zasady są bardzo proste, ale niezwykle twarde. Trzeba pokonać wyznaczoną trasę w parach, naprzemiennie biegnąc i płynąc w trudnych warunkach dziewiczej przyrody. – To była przeprawa przez kilka akwenów oraz bieg po górach. Do pokonania mieliśmy około 14 km trasy przełajowej łącznie z pływaniem – powiedział Mariusz Woźniak.

Gratulujemy sukcesu naszym zawodnikom i życzymy kolejnych!

zdjęcia: archiwum prywatne kolskich uczestników Swimrun Poland Solina 2017

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here