Wielkie wyzwanie i sukces! Zawodnicy z Koła w pierwszej polskiej edycji Swimrun!

0
650

To wielki sukces czworga triathlonistów z Koła, którzy wystąpili w pierwszej polskiej edycji zawodów Swimrun. W kategorii First Step para Mariusz Woźniak i Marcin Kowalski, ukończyła zawody na II miejscu. Druga para – mieszana – Monika Zwolińska i Grzegorz Lenartowicz zajęła III miejsce.

Po raz pierwszy zawody Swimrun odbyły się w Polsce. Miejscem rywalizacji Swimrun Poland Solina 2017 było Jezioro Solińskie w Bieszczadach. W kategorii First Step wystartowały dwie pary z Koła. Pierwsza to panowie Mariusz Woźniak i Marcin Kowalski, którzy zawody ukończyli na II miejscu open. Drugą parę tworzyli Monika Zwolińska i Grzegorz Lenartowicz, którzy zajęli III miejsce.

Swimrun Poland Solina 2017 odbyła się 9 września br. O zawodach donosiły ogólnopolskie media oraz zagraniczne stacje. To prestiżowa impreza. Zdobyte podczas niej punkty liczą się do mistrzostw świata.

Swimrun narodził się 10 lat temu w Szwecji i aktualnie cieszy się ogromnym zainteresowaniem, które systematycznie rośnie. Jego zasady są bardzo proste, ale niezwykle twarde. Trzeba pokonać wyznaczoną trasę w parach, naprzemiennie biegnąc i płynąc w trudnych warunkach dziewiczej przyrody. – To była przeprawa przez kilka akwenów oraz bieg po górach. Do pokonania mieliśmy około 14 km trasy przełajowej łącznie z pływaniem – powiedział Mariusz Woźniak.

Gratulujemy sukcesu naszym zawodnikom i życzymy kolejnych!

zdjęcia: archiwum prywatne kolskich uczestników Swimrun Poland Solina 2017