Kazimierz Kasperkiewicz z odznaką „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego” [FOTO]

0
384
DSC04639

Honorowy Obywatel Miasta Koła, Kazimierz Kasperkiewicz, kolski regionalista, historyk, działacz społeczny i pedagog, za całokształt działalności zawodowej i społecznej, dbałość o wszechstronny rozwój młodzieży, ochronę dziedzictwa kulturowego i historycznego Wielkopolski, został uhonorowany odznaką „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego”.

Medal do Koła przywiózł i wraz z posłem na Sejm RP Leszkiem Galembą wręczył mu radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Czesław Cieślak.

Odznaczenie to Kazimierzowi Kasperkiewiczowi zostało przyznane na wniosek Stowarzyszenia Przyjaciół Miasta Koła nad Wartą. Gratuluję tak zaszczytnego wyróżnienia. Zasłużył pan na nie swoją pracą – powiedział Czesław Cieślak. – Wdzięczność i satysfakcja jest tym większa, że 1 września 1960 roku, czyli 60 lat temu, pojawiłem się w Kole i rozpocząłem pracę w technikum ekonomicznym. I od tej pory zadomowiłem się tu na stałe, a Koło stało się dla mnie drugą małą ojczyzną – powiedział Kazimierz Kasperkiewicz, serdecznie dziękując za odznaczenie. – Nasz Kazimierz jest chyba jedyną osobą w powiecie, której przedstawiać nie trzeba. Wszyscy wiemy i znany, co zrobił i co nadal robi. Serdecznie dziękujemy i gratulujemy – powiedział prezes SPMKnW Grzegorz Mokrzycki. – Panie Kazimierzu, proszę przyjąć gratulacje od samorządu miasta Koła. Miałem przez kilkanaście lat przyjemność być z panem w zarządzie tego stowarzyszenia i chcę powiedzieć, że w pełni zasługuje pan na to odznaczenie. Bardzo cenię sobie współpracę z panem oraz podziwiam jako historyka i regionalistę – dodał burmistrz Krzysztof Witkowski, a do jego słów, z gratulacjami, dołączyła radna Urszula Pękacz. Powinszowania i życzenia Kazimierz Kasperkiewicz otrzymał także od członków SPMKnW oraz zaproszonych gości.

Czytaj także: Dwa jubileusze, dwa tytuły, dwa torty… jeden bohater – Kazimierz Kasperkiewicz!

Kazimierz Kasperkiewicz Honorowym Obywatelem Miasta Koła