Dwa jubileusze, dwa tytuły, dwa torty… jeden bohater – Kazimierz Kasperkiewicz! [FOTO]

0
1060
DSC09528

Dzisiejsze wydarzenie było jednym z tych nielicznych, na których po prostu nie można było nie być! Jego głównym bohaterem był Kazimierz Kasperkiewicz – Honorowy Obywatel Miasta Koła i Zasłużony dla Powiatu Kolskiego. Te dwa tytuły oraz statuetki dostojny jubilat odebrał w otoczeniu osób i zaproszonych gości, którzy zawdzięczają mu wiele jako wychowawcy, nauczycielowi, regionaliście oraz człowiekowi, z którego dorobku, wiedzy i doświadczenia mogli przez lata czerpać wzorce i mądrość.

Dziś, z okazji 90. urodzin Kazimierza Kasperkiewicza i 30-lecia jego działalności regionalistycznej mogli mu za wszystko podziękować. I zrobili to z humorem, piosenką, przywołaniem wspomnień z młodości oraz nutką refleksji…

Dostojny jubilat nie krył wzruszenia, ale też tryskał radością i dowcipem. Na pytanie, jak się dziś czuje, bez zawahania stwierdził, że… czuje palpitacje serca.

Wiele osób ustawiło się w kolejce do jubilata, by złożyć mu powinszowania i życzyć wszystkiego co najlepsze, ale zanim się to stało, w różnorodnej części artystycznej zagrała orkiestra pod kierunkiem Krzysztofa Lityńskiego, Izabela Rybnik zaśpiewała „Kaziu, zakochaj się” i „Seksapil”, Agata Dziedziczak przeczytała fragment ulubionej powieści Kazimierza Kasperkiewicza „Przygody dobrego wojaka Szwejka”, zespół Gama z Witowa podarował wiązankę piosenek folklorystycznych, a Manufaktura Piosenki Harcerskiej Wartaki wystąpiła we własnym repertuarze. Z okazji jubileuszu wydana została specjalna publikacja. To „Civis Colensis. Księga dedykowana Kazimierzowi Kasperkiewiczowi w 90. rocznicę urodzin”, będąca zbiorem artykułów wielu autorów, pod redakcją Piotra Gołdyna.

A skoro dwie rocznice i dwa tytuły, musiały być też dwa jubileuszowe torty, które dopełniły całości rocznicowych obchodów.

Poniżej galeria zdjęć z dzisiejszego wydarzenia. Zapraszamy do obejrzenia.