Dwa jubileusze, dwa tytuły, dwa torty… jeden bohater – Kazimierz Kasperkiewicz! [FOTO]

0
547
DSC09528

Dzisiejsze wydarzenie było jednym z tych nielicznych, na których po prostu nie można było nie być! Jego głównym bohaterem był Kazimierz Kasperkiewicz – Honorowy Obywatel Miasta Koła i Zasłużony dla Powiatu Kolskiego. Te dwa tytuły oraz statuetki dostojny jubilat odebrał w otoczeniu osób i zaproszonych gości, którzy zawdzięczają mu wiele jako wychowawcy, nauczycielowi, regionaliście oraz człowiekowi, z którego dorobku, wiedzy i doświadczenia mogli przez lata czerpać wzorce i mądrość.

Dziś, z okazji 90. urodzin Kazimierza Kasperkiewicza i 30-lecia jego działalności regionalistycznej mogli mu za wszystko podziękować. I zrobili to z humorem, piosenką, przywołaniem wspomnień z młodości oraz nutką refleksji…

Dostojny jubilat nie krył wzruszenia, ale też tryskał radością i dowcipem. Na pytanie, jak się dziś czuje, bez zawahania stwierdził, że… czuje palpitacje serca.

Wiele osób ustawiło się w kolejce do jubilata, by złożyć mu powinszowania i życzyć wszystkiego co najlepsze, ale zanim się to stało, w różnorodnej części artystycznej zagrała orkiestra pod kierunkiem Krzysztofa Lityńskiego, Izabela Rybnik zaśpiewała „Kaziu, zakochaj się” i „Seksapil”, Agata Dziedziczak przeczytała fragment ulubionej powieści Kazimierza Kasperkiewicza „Przygody dobrego wojaka Szwejka”, zespół Gama z Witowa podarował wiązankę piosenek folklorystycznych, a Manufaktura Piosenki Harcerskiej Wartaki wystąpiła we własnym repertuarze. Z okazji jubileuszu wydana została specjalna publikacja. To „Civis Colensis. Księga dedykowana Kazimierzowi Kasperkiewiczowi w 90. rocznicę urodzin”, będąca zbiorem artykułów wielu autorów, pod redakcją Piotra Gołdyna.

A skoro dwie rocznice i dwa tytuły, musiały być też dwa jubileuszowe torty, które dopełniły całości rocznicowych obchodów.

Poniżej galeria zdjęć z dzisiejszego wydarzenia. Zapraszamy do obejrzenia.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here