Najpiękniejsze utwory Stanisława Moniuszki podczas koncertu z okazji 200. rocznicy urodzin kompozytora [FOTO]

0
438
DSC09232

Uczniowie, absolwenci oraz nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Kole grający na klarnecie, gitarze, flecie, fortepianie, puzonie, skrzypcach, trąbce, a także śpiewający, oraz chór La Violetta, przybliżyli zebranym twórczość Stanisława Moniuszki. Ale na jubileuszowy koncert z okazji 200. rocznicy urodzin kompozytora i ogłoszonego na tę okoliczność Roku Moniuszkowskiego, złożyły się również wspomnienia o nim oraz biografia i najciekawsze informacje o okolicznościach powstania najwybitniejszych dzieł. Słowu towarzyszyły muzyka i śpiew. Zabrzmiały zatem najbardziej znane i cenione fragmenty „Strasznego dworu” i „Halki”. Nie brakło też pieśni, z których największe brawa otrzymał utwór „Dziad i baba” w wykonaniu Filipa Paryska.

Scenariusz koncertu to wspólne dzieło pracowników Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole oraz Państwowej Szkoły Muzycznej w Kole. Obie instytucje wraz z burmistrzem Koła były organizatorami dzisiejszego koncertu, a wszystkich zebranych powitali dyrektorzy PiMBP w Kole Aleksandra Kowalska oraz PSM – Marek Kłaniecki. Na koniec słów uznania dla umiejętności i talentu kolskich muzyków nie szczędzili zarówno poseł na Sejm RP Leszek Galemba, jak i burmistrz Koła Krzysztof Witkowski.

Poniżej galeria zdjęć z dzisiejszego koncertu.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here