Fotografia Ryszarda Fórmanka w Muzeum Technik Ceramicznych w Kole

0
117

W Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, do 20 listopada br., można oglądać wystawę „Ziemia Kolska w fotografii Ryszarda Fórmanka w latach 1978-2000”. Wczoraj, tj. we wtorek, 20 października, w ramach 5. Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki odbyło się otwarcie tej ekspozycji. Autora zdjęć reprezentował syn Maciej, który z rąk Władysława Nielipińskiego (WBPiCAK w Poznaniu), koordynatora festiwalu, otrzymał podziękowania wraz z pamiątkowym katalogiem wszystkich wystaw i wydarzeń festiwalowych. Kuratorem wystawy jest Robert Andre.

Kolekcja zdjęć Ryszarda Fórmanka znajdująca się w zbiorach Muzeum Technik Ceramicznych w Kole oraz będąca w posiadaniu Starostwa Powiatowego w Kole stanowi bogatą faktograficznie i ikonograficznie dokumentację fragmentu historii ziemi kolskiej widzianą oczami dokumentalisty, fotoreportera i artysty-fotografa. Prace pochodzą z bogatego archiwum autora liczącego ponad 160 tysięcy klatek negatywów i obejmują teren miasta Koła i powiatu kolskiego z drugiej połowy XX wieku.

źródło i zdjęcie: Muzeum Technik Ceramicznych w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here