Hania Szurgot oczarowała jury finału VIII Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Literackiej. I miejsce uczennicy PLSP w Kościelcu

0
302

Na Bulwarach Nadwarciańskich w Koninie, 17 czerwca br., odbył się finał VIII Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Literackiej. W tym roku w jury zasiedli: przewodnicząca Iwona Loranc oraz Grzegorz Tomczak i Jarosław Sparażyński. Po zeszłorocznej wygranej absolwentki Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu, Marceliny Siwik, która zdobyła serca wszystkich wykonaniem utworu „Przekleństwo Millhaven”, do finału konkursu zakwalifikowały się uczennice Antonina Szymczak (kl. IIa) i Hanna Szurgot (kl. III).

Antonina zaprezentowała kompozycję własnego autorstwa pt. „Podnieś rękę”, w której pokazała swoją niezwykłą wrażliwość, nie tylko muzyczną. Hania natomiast interpretacją utworu Michała Bajora pt. „Naszych matek maleńkie mieszkanka” oczarowała jury i publiczność i zdobyła I nagrodę. Tym samym powtórzyła zeszłoroczny sukces Marceliny. Jury doceniło emocjonalny, piękny, podszyty aktorskim kunsztem występ Hani.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

źródło: Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu, zdjęcia: Daria Rosicka

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here