W kolskim MDK-u Alaska w obiektywie Roberta Andre

0
157

Miejski Dom Kultury w Kole wziął udział w Wielkopolskim Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki, organizowanym po raz piąty przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. W ramach festiwalu zaplanowano szereg wystaw fotograficznych, a jedna z nich została umiejscowiona w kolskiej instytucji. Chodzi o autorską wystawę zdjęć Roberta Andre pt. „Alaska”, która wczoraj, tj. 20 października br., została otwarta.

Robert Andre zajmuje się fotografią od 1966 roku. W latach studenckich działał w Agencji Fotograficznej Politechniki Poznańskiej oraz w Poznańskim Towarzystwie Fotograficznym. Był współzałożycielem Kolskiego Klubu Fotograficznego „Fakt” im. prof. dr. T. Cypriana. W zakresie jego zainteresowań najwięcej miejsca zajmują akt, portret i fotografia kreacyjna. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików – Okręg Świętokrzyski.

Stowarzyszenie Twórców Fotoklub Rzeczpospolitej Polskiej odznaczyło go srebrnym medalem „Za zasługi dla rozwoju twórczości fotograficznej”, a w 2018 roku, z rąk dyrektora Wielkopolskiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, otrzymał Statuetkę „Fotokreator”.

Jego pace fotograficzne wystawiane były w Galerii Sztuki Współczesnej „Winda” w Kielcach (2009), galerii „Sztuka Polska” w Warszawie (2010), Polish Slavic Center w Nowym Jorku (2011), Muzeum Narodowym w Gdańsku (2013), Galerii Szyb Wilsona w Katowicach (2013), BWA w Tarnowie i Kielcach (2014), V.A. Gallery Poland w Poznaniu-Wysogotowie i Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Poznaniu i Galerii „Atelier” w Chełmie. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików – Okręg Świętokrzyski.

W Miejskim Domu Kultury w Kole można zobaczyć wykonane przez Roberta Andre zdjęcia. To fotograficzne wspomnienie podróży w jeden z ciekawszych zakątków Stanów Zjednoczonych Ameryki. Wielu osobom Alaska kojarzy się z autentyczną przygodą, a wędrówka przez tę surową, mało zaludnioną krainę, staje się wyzwaniem, któremu niełatwo sprostać. Jak pokazują zdjęcia Roberta Andre, ta rozległa część Ameryki jest niewyobrażalnie piękna. Można się o tym przekonać odwiedzając wystawę do 20 listopada br.

źródło i zdjęcie: Miejski Dom Kultury w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here