Czołowe zderzenie dwóch pojazdów w Ruszkowie. Sprawca pod wpływem alkoholu

0
192

W Ruszkowie Pierwszym, w gminie Kościelec, wczoraj, tj. 19 października br., późnym wieczorem, doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Zgłoszenie o zdarzeniu do kolskich policjantów dotarło o 22.06. – Kierujący pojazdem marki BMW, jadąc w kierunku Koła, na prostym odcinku drogi, zjechał na prawe pobocze, stracił panowanie nad pojazdem, a następnie wjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z jadącym od strony Koła samochodem marki VW Polo. W wyniku zderzenia volkswagen obrócił się o 180 stopni, a BMW wypadło z drogi, zjeżdżając w lewo w okoliczne zarośla. Obaj kierujący z obrażeniami zostali przewiezieni do szpitala w Kole – poinformowała rzecznik KPP w Kole sierż. sztab. Weronika Czyżewska.

Za kierownicą BMW siedział 34-letni mieszkaniec Koła, natomiast volkswagenem poruszał się 42-letni mieszkaniec gminy Brudzew. – Kierujący BMW, czyli sprawca zdarzenia, był w stanie nietrzeźwości. Miał około 1,5 promila alkoholu – dodała rzecznik KPP w Kole.

Policjanci prowadzili czynności w kierunku wypadku drogowego, ale o ostatecznym zakwalifikowaniu zdarzenia jako wypadku lub kolizji zdecydują obrażenia poniesione przez poszkodowanego. Wiadomo już jednak, że kierujący odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Powołując się na wczorajsze zdarzenie policjanci, po raz kolejny, apelują o niewsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu. Jazda na „podwójnym gazie” niesie ze sobą ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przede wszystkim utraty życia lub zdrowia jego uczestników.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here