Fontanny w centrum miasta? Są plany modernizacji dwóch placów w Kole

0
581

Wiele wskazuje na to, że jeszcze w tym roku dużo zmieni się w centrum Koła. A to za sprawą planowanych przez samorządy miejski oraz powiatowy modernizacji dwóch placów. Są to miejsca przed Szkołą Podstawową nr 1 w Kole oraz budynkiem Starostwa Powiatowego w Kole. Na przebudowę tego drugiego Powiat Kolski otrzymał dotację w kwocie 2 mln złotych z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych.

Pięć gmin i Powiat Kolski z dofinansowaniem w ramach Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych

Przebudowa pierwszego, czyli miejsca przed SP nr 1 u zbiegu ulic Sienkiewicza i Szkolnej to pomysł burmistrza Krzysztofa Witkowskiego, który zrodził się jeszcze w 2019 roku, a w tym roku ma być zrealizowany. W ramach zaplanowanych prac przewidziano wykonanie układu komunikacyjnego i montaż obiektów małej architektury. Oprócz fontanny pojawią się ławki, podest, stoliki i kosze. Nie braknie roślin oraz trawników. Projekt zakłada też wykonanie pomieszczenia technicznego dla potrzeb fontanny oraz towarzyszącej infrastruktury technicznej elektrycznej, oświetleniowej, wodociągowej i kanalizacyjnej.

W odniesieniu do placu przy siedzibie Starostwa Powiatowego w Kole, to plany jego przebudowy także obejmują montaż fontanny, choć nie tylko. W zamyśle twórców koncepcji jest nowa organizacja związana z parkingami przed budynkami zlokalizowanymi przy ulicy Sienkiewicza, jak również umieszczenie symboli pamięci walki o niepodległość Polski. Inwestycja ma być zrealizowana jeszcze w tym roku i – co ciekawe –  z jej oficjalnym otwarciem wiążą się plany bicia rekordu w układaniu herbu powiatu z kolorowych nakrętek. Czy się uda?

Cel charytatywny i bicie rekordu, a w tle… herb naszego powiatu!

zdj. wizualizacje obu placów wykonała firma Kerria, źródło: Urząd Miejski w Kole, Starostwo Powiatowe w Kole