Fontanny w centrum miasta? Są plany modernizacji dwóch placów w Kole

0
233

Wiele wskazuje na to, że jeszcze w tym roku dużo zmieni się w centrum Koła. A to za sprawą planowanych przez samorządy miejski oraz powiatowy modernizacji dwóch placów. Są to miejsca przed Szkołą Podstawową nr 1 w Kole oraz budynkiem Starostwa Powiatowego w Kole. Na przebudowę tego drugiego Powiat Kolski otrzymał dotację w kwocie 2 mln złotych z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych.

Pięć gmin i Powiat Kolski z dofinansowaniem w ramach Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych

Przebudowa pierwszego, czyli miejsca przed SP nr 1 u zbiegu ulic Sienkiewicza i Szkolnej to pomysł burmistrza Krzysztofa Witkowskiego, który zrodził się jeszcze w 2019 roku, a w tym roku ma być zrealizowany. W ramach zaplanowanych prac przewidziano wykonanie układu komunikacyjnego i montaż obiektów małej architektury. Oprócz fontanny pojawią się ławki, podest, stoliki i kosze. Nie braknie roślin oraz trawników. Projekt zakłada też wykonanie pomieszczenia technicznego dla potrzeb fontanny oraz towarzyszącej infrastruktury technicznej elektrycznej, oświetleniowej, wodociągowej i kanalizacyjnej.

W odniesieniu do placu przy siedzibie Starostwa Powiatowego w Kole, to plany jego przebudowy także obejmują montaż fontanny, choć nie tylko. W zamyśle twórców koncepcji jest nowa organizacja związana z parkingami przed budynkami zlokalizowanymi przy ulicy Sienkiewicza, jak również umieszczenie symboli pamięci walki o niepodległość Polski. Inwestycja ma być zrealizowana jeszcze w tym roku i – co ciekawe –  z jej oficjalnym otwarciem wiążą się plany bicia rekordu w układaniu herbu powiatu z kolorowych nakrętek. Czy się uda?

Cel charytatywny i bicie rekordu, a w tle… herb naszego powiatu!

zdj. wizualizacje obu placów wykonała firma Kerria, źródło: Urząd Miejski w Kole, Starostwo Powiatowe w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here