Zderzenie dwóch samochodów na drodze w Chełmnie

0
89

Do kolizji drogowej z udziałem dwóch pojazdów osobowych doszło wczoraj, tj. 10 czerwca br., po południu, na drodze wojewódzkiej nr 473 w Chełmnie, w gminie Dąbie.

Dokładnie o 16.47 informacja o zdarzeniu dotarła do kolskich strażaków. Pojazdami podróżowały trzy osoby, które opuściły je przed przybyciem zastępów JOP. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu dopływu prądu z akumulatorów. Wraz z zastępami JOP na miejsce zdarzenia przybył Zespół Ratownictwa Medycznego, który zaopatrzył kierującego fiatem. Kierujący Audi A6 oraz pasażer odmówili udzielenia pomocy medycznej. W działaniach, które trwały nieco ponad godzinę, brały udział zastępy OSP z Dąbia, Karszewa i Chełmna oraz JRG w Kole.

Na miejscu pracowali także policjanci. – Kierujący fiatem seicento chciał skręcić w lewo. Nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu z naprzeciwka kierowcy samochodu marki Audi A6 i doprowadził do zderzenia pojazdów – poinformował rzecznik prasowy KPP w Kole asp. Daniel Boła, dodając, że obaj kierowcy, mieszkańcy gminy Dąbie, byli trzeźwi, a zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja. Jego sprawca został ukarany mandatem.

zdjęcie: KP PSP w Kole