Pięć gmin i Powiat Kolski z dofinansowaniem w ramach Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych

0
101

Pięć gmin i Powiat Kolski otrzyma dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych. Na opublikowanej właśnie liście znajdują się przedsięwzięcia z gmin Koło, Kłodawa, Dąbie, Olszówka i Grzegorzew oraz Powiatu Kolskiego. To osiem inwestycji. Samorządy otrzymają na nie łącznie 7 095 000 złotych.

1,5 mln złotych otrzyma gmina Olszówka na zagospodarowanie terenu w miejscowości Głębokie z przeznaczeniem na kompleks sportowo-rekreacyjny zlokalizowany przy szkole.

500 tysięcy złotych trafi do gminy Koło na przedsięwzięcie polegające na utworzeniu placu rekreacyjnego we Wrzącej Wielkiej, służącego na miejsce spotkań i organizacji imprez plenerowych o charakterze kulturalno-rozrywkowym.

Gmina Kłodawa dostanie 850 000 złotych na przebudowę części stadionu miejskiego.

445 tysięcy złotych przyznano gminie Dąbie na dostosowanie pomieszczeń Przedszkola Miejskiego w Dąbiu.

Gmina Grzegorzew dostanie 400 000 złotych na przebudowę ,,Domu Senior”, obecnie użytkowanego w części na działalność Senior+.

Trzy zadania z wykorzystaniem dofinansowania będzie realizował Powiat Kolski. 2 miliony złotych przeznaczone zostały na przebudowę parkingu-placu i zagospodarowanie terenu zielonego przed budynkami A i B Starostwa Powiatowego w Kole. 900 000 złotych samorząd powiatowy dostał na zakup specjalistycznego sprzętu oraz wyposażenia sal dla dwóch oddziałów szpitala w Kole, a 500 000 złotych na zakup ambulansu typu „C” wraz ze sprzętem i wyposażeniem medycznym na potrzeby Zespołów Ratownictwa Medycznego szpitala w Kole.

Pełna lista wielkopolskich samorządów, które otrzymały dofinansowanie w ramach RFIL-u ze szczegółowymi opisami inwestycji, wysokościami wnioskowanych kwot, szacowanymi kosztami inwestycji oraz wysokościami przyznanych dotacji znajduje się na stronie: https://poznan.uw.gov.pl/system/files/zalaczniki/wielkopolskie_1.pdf?fbclid=IwAR0USg2yyXkygnx_WvwqZs5bHJbIy99fA0duaUDL4LvpCXTPvkmOD59wItA

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here