Pięć gmin i Powiat Kolski z dofinansowaniem w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

0
177

Pięć gmin i Powiat Kolski otrzyma dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Na opublikowanej właśnie liście znajdują się przedsięwzięcia z gmin Koło, Kłodawa, Dąbie, Olszówka i Grzegorzew oraz Powiatu Kolskiego. To osiem inwestycji. Samorządy otrzymają na nie łącznie 7 095 000 złotych.

1,5 mln złotych otrzyma gmina Olszówka na zagospodarowanie terenu w miejscowości Głębokie z przeznaczeniem na kompleks sportowo-rekreacyjny zlokalizowany przy szkole.

500 tysięcy złotych trafi do gminy Koło na przedsięwzięcie polegające na utworzeniu placu rekreacyjnego we Wrzącej Wielkiej, służącego na miejsce spotkań i organizacji imprez plenerowych o charakterze kulturalno-rozrywkowym.

Gmina Kłodawa dostanie 850 000 złotych na przebudowę części stadionu miejskiego.

445 tysięcy złotych przyznano gminie Dąbie na dostosowanie pomieszczeń Przedszkola Miejskiego w Dąbiu.

Gmina Grzegorzew dostanie 400 000 złotych na przebudowę ,,Domu Senior”, obecnie użytkowanego w części na działalność Senior+.

Trzy zadania z wykorzystaniem dofinansowania będzie realizował Powiat Kolski. 2 miliony złotych przeznaczone zostały na przebudowę parkingu-placu i zagospodarowanie terenu zielonego przed budynkami A i B Starostwa Powiatowego w Kole. 900 000 złotych samorząd powiatowy dostał na zakup specjalistycznego sprzętu oraz wyposażenia sal dla dwóch oddziałów szpitala w Kole, a 500 000 złotych na zakup ambulansu typu „C” wraz ze sprzętem i wyposażeniem medycznym na potrzeby Zespołów Ratownictwa Medycznego szpitala w Kole.

Pełna lista wielkopolskich samorządów, które otrzymały dofinansowanie w ramach RFIL-u ze szczegółowymi opisami inwestycji, wysokościami wnioskowanych kwot, szacowanymi kosztami inwestycji oraz wysokościami przyznanych dotacji znajduje się na stronie: https://poznan.uw.gov.pl/system/files/zalaczniki/wielkopolskie_1.pdf?fbclid=IwAR0USg2yyXkygnx_WvwqZs5bHJbIy99fA0duaUDL4LvpCXTPvkmOD59wItA