Cel charytatywny i bicie rekordu, a w tle… herb naszego powiatu!

0
77

Starostwo Powiatowe w Kole ruszyło z akcją zbierania plastikowych nakrętek. W planach jest przystąpienie do ustanowienia rekordu Polski, który polega na ułożeniu największego wzoru właśnie z plastikowych nakrętek. Organizatorzy akcji chcą ustanowić rekord, komponując herb naszego powiatu. Do pobicia jest rekord z 2018 roku należący do mieszkańców Zgorzelca, którzy ułożyli herb swojego miasta o powierzchni 133,47 metrów kwadratowych.

Z uwagi na kolorystykę herbu naszego powiatu organizatorów akcji najbardziej interesują nakrętki w kolorach czerwonym, żółtym, białym oraz czarnym, ale inicjatorzy przedsięwzięcia obiecują, że zebrane w ramach akcji nakrętki innego koloru nie zmarnują się, bowiem wszystkie później zostaną przekazane na cele charytatywne.

Aby ułożyć rekordowy wzór herbu powiatu kolskiego z plastikowych nakrętek, potrzeba zebrać ich naprawdę dużo – aż setki kilogramów. W związku z tym organizatorzy pomysłu zachęcają mieszkańców powiatu do włączenia się do akcji. Informacje dotyczące zbiórki nakrętek można uzyskać pod nr tel. 63 26-17-823.

Po ułożeniu z nich herbu powiatu, wszystkie nakrętki trafią na cel charytatywny, który uzgodniony zostanie z Sebastianem Szczesiakiem i Stowarzyszeniem „W Koło Pomagam”. Partnerami akcji są też firmy Agronas i Gramel.

Warto dodać, że dzięki staraniom Sebastiana Szczesiaka i Stowarzyszenia „W Koło Pomagam” z jego przewodniczącym Jarosławem Jóźwiakiem na czele, w Kole stanęło pięć pojemników w kształcie serca przy szkołach podstawowych. Z inicjatywy samorządu powiatowego natomiast, szóste znalazło ostatnio swoje miejsce przy budynku Starostwa Powiatowego w Kole.

źródło i plakat: Starostwo Powiatowe w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here