Cel charytatywny i bicie rekordu, a w tle… herb naszego powiatu!

0
229

Starostwo Powiatowe w Kole ruszyło z akcją zbierania plastikowych nakrętek. W planach jest przystąpienie do ustanowienia rekordu Polski, który polega na ułożeniu największego wzoru właśnie z plastikowych nakrętek. Organizatorzy akcji chcą ustanowić rekord, komponując herb naszego powiatu. Do pobicia jest rekord z 2018 roku należący do mieszkańców Zgorzelca, którzy ułożyli herb swojego miasta o powierzchni 133,47 metrów kwadratowych.

Z uwagi na kolorystykę herbu naszego powiatu organizatorów akcji najbardziej interesują nakrętki w kolorach czerwonym, żółtym, białym oraz czarnym, ale inicjatorzy przedsięwzięcia obiecują, że zebrane w ramach akcji nakrętki innego koloru nie zmarnują się, bowiem wszystkie później zostaną przekazane na cele charytatywne.

Aby ułożyć rekordowy wzór herbu powiatu kolskiego z plastikowych nakrętek, potrzeba zebrać ich naprawdę dużo – aż setki kilogramów. W związku z tym organizatorzy pomysłu zachęcają mieszkańców powiatu do włączenia się do akcji. Informacje dotyczące zbiórki nakrętek można uzyskać pod nr tel. 63 26-17-823.

Po ułożeniu z nich herbu powiatu, wszystkie nakrętki trafią na cel charytatywny, który uzgodniony zostanie z Sebastianem Szczesiakiem i Stowarzyszeniem „W Koło Pomagam”. Partnerami akcji są też firmy Agronas i Gramel.

Warto dodać, że dzięki staraniom Sebastiana Szczesiaka i Stowarzyszenia „W Koło Pomagam” z jego przewodniczącym Jarosławem Jóźwiakiem na czele, w Kole stanęło pięć pojemników w kształcie serca przy szkołach podstawowych. Z inicjatywy samorządu powiatowego natomiast, szóste znalazło ostatnio swoje miejsce przy budynku Starostwa Powiatowego w Kole.

źródło i plakat: Starostwo Powiatowe w Kole