Dzieci usłyszały od policjantów, jak ważna jest troska o środowisko naturalne

0
90

W Szkole Podstawowej nr 5 w Kole policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kole przeprowadzili spotkanie profilaktyczne z uczniami na etapie nauczania wczesnoszkolnego. Prelekcja odbyła się w ramach programu „Bezpiecznie to wiedzieć i znać – środowisko lokalne i jego wartości”.

Głównym celem projektu jest zwiększenie świadomości dzieci w zakresie ekologii i gospodarki wodnej oraz wzmocnienie działań edukacyjnych z obszaru ochrony środowiska. Podczas prelekcji policjanci uświadomili dzieciom, że troska o środowisko naturalne winna być nieodłącznym elementem naszego życia, wyrażanym w praktycznych codziennych czynnościach, np. segregowaniem odpadów, wyrzucaniem nieczystości do pojemników zamiast w inne miejsca, używaniem na zakupy toreb wielokrotnego użytku itp.

W ramach omawianego programu trwa konkurs na nagranie spotu kojarzonego z profilaktyką ekologiczną pt. „Bezpiecznie to wiedzieć i znać – środowisko lokalne i jego wartości”. Udział w przedsięwzięciu zadeklarowali uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej nr 5 w Kole. Konkurs jest jednoetapowy organizowany na poziomie województwa. Fundatorem nagród w konkursie jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu.

źródło i zdjęcia: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here