Docenieni za aktywność i rozwijanie u dzieci pasji oszczędzania

0
180

W Muzeum Narodowym w Krakowie, 20 października br., odbyło się spotkanie najlepszych opiekunów SKO z całej Polski – w tym także opiekunek SKO ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kole: Jolanty Mikołajczyk i Agnieszki Lubczyńskiej. Obecność przedstawicielek placówki na krakowskiej gali była wyrazem docenienia ich zaangażowania, aktywności oraz pracy w rozwijaniu u dzieci i młodzieży znajomości zagadnień ekonomicznych jak również pasji oszczędzania.

Uroczystość prowadzona była przez znanego prezentera i dziennikarza radiowej “Trojki” Artura Orzecha, który w dzieciństwie także należał do SKO. Uczestniczyli w niej m.in. przedstawiciele PKO Banku Polskiego na czele z wiceprezesem zarządu, Janem Emerykiem Rościszewskim i dyrektor Biura Młodego Klienta, Małgorzatą Kocoń. Gościem specjalnym był zastępca dyrektora Muzeum Narodowego ds. Naukowych, Andrzej Szczerski. Podczas bankietu odbyło się spotkanie integracyjne wszystkich nagrodzonych i zaproszonych gości, podczas którego wzajemnie wymieniano spostrzeżenia oraz dzielono się doświadczeniami.

Miłą niespodzianką była możliwość zwiedzenia aktualnej wystawy “Dziedzictwo”, która jest głosem w toczącej się debacie na temat polskiej spuścizny kulturowej oraz podziwianie jednego z najpiękniejszych portretów na świecie, najważniejszego i najcenniejszego dzieła w narodowych zbiorach muzelnych “Damy z gronostajem” Leonarda Da Vinci.

źródło i zdjęcie: SP nr 2 w Kole