Członkowie kolskich struktur .Nowoczesnej w szeregach Polska 2050 Szymona Hołowni

3
229

Przestały istnieć kolskie struktury partii .Nowoczesna. O swojej decyzji dziś poinformowali członkowie ugrupowania z przewodniczącym Robertem Gajdą, który potwierdził, że jest członkiem Polska 2050. Do jego decyzji przyczyniła się wcześniejsza zmiana barw politycznych dokonana przez Paulinę Hennig-Kloskę. – Przyznam szczerze, że była jedną z przyczyn tej decyzji. Przez ostatnie 6 lat czynnie ze sobą współpracowaliśmy i nie ukrywam, że ta współpraca była wzorowa. Zawsze cieszyłem się ze wsparcia pani poseł. Gdy podjęła decyzję o odejściu z .Nowoczesnej, nie ukrywam, że poczuliśmy się osamotnieni jeśli chodzi o koalicjanta. Czuliśmy się też zmarginalizowani, mimo że jesteśmy w Kole większą siłą, bo mieliśmy więcej członków niż miała Platforma Obywatelska, a jednak pole do działania mieliśmy coraz mniejsze i drogi nam się rozeszły. PO ma inny niż my pomysł na działanie w samorządzie. Dlatego zdecydowaliśmy się na przyłączenie do Szymona Hołowni. Chcemy nadal działać i się rozwijać, jak również poszerzać grupę osób współpracujących – powiedział Robert Gajda, który z .Nowoczesną był związany od jej początku, czyli od 2015 roku.

Były już przewodniczący .Nowoczesna Koło przyznał, że krok, jaki podjął, był przemyślany, a odejście z .Nowoczesnej nie przyszło mu łatwo. – Dłuższy czas się z tym nosiłem. Chciałem nadal działać, tymczasem działalność .Nowoczesnej lokalnie była coraz mniejsza, a było to spowodowane ustaleniami z koalicjantem. Trudno mi byłoby wstąpić do obecnych struktur PO w Kole, z którymi aktualnie zupełnie się nie zgadzam, więc nie było dla mnie wyjścia. Chcąc zostać z polityce, musiałem pójść w nowym kierunku. I taki wspólnie obraliśmy. Decyzja poprzedzona została wieloma rozmowami w Warszawie i Poznaniu. Zadawaliśmy wiele pytań i okazało się, że z ugrupowaniem Szymona Hołowni nadajemy na tych samych falach. Udało się nam uzyskań konsensus. Dla mnie najważniejsza jest wolność gospodarcza, równouprawnienie, ekologia i to wszystko znajdujemy u Szymona Hołowni. Podczas rozmów zaznaczyliśmy, że nie do wszystkich akcji będziemy się włączać. Czasem zdarzają się w partiach odgórne akcje, które rzuca się w teren, ale nie wszystkie się przyjmują w małych miastach. Wyrażono na to zgodę. Nie musimy być zero-jedynkowi i nie musimy ze wszystkimi postulatami się zgadzać.

Lokalne struktury Polska 2050 będą obejmować cały powiat kolski. – W tej chwili, do demokratycznych wyborów władz, ja będę pełnił obowiązki przewodniczącego – poinformował Robert Gajda. – Będziemy działać zarówno w stowarzyszeniu, jak i strukturach partyjnych. Zdajemy sobie bowiem sprawę, że nie wszyscy, którzy działają w stowarzyszeniu, chcą wchodzić do polityki. Tak samo jest w drugą stronę. Nie każdy polityk chce się angażować w pracę stowarzyszenia. Ja będę działał w obu.

Dziś Szymon Hołownia poinformował o tym, że utworzone zostały struktury polityczne partii Polska 2050 w Wielkopolsce Wschodniej, m.in. powiecie kolskim. Kolskie struktury Polska 2050 w tej chwili tworzy grupa 10 osób, która opuściła szeregi .Nowoczesnej. – Dwie osoby nie rozstrzygnęły czy przechodzą, czy rezygnują w ogóle, ale pozostała grupa chce działań nadal – powiedział Robert Gajda.

Oficjalne oświadczenie członków .Nowoczesnej w Kole dziś pojawiło się na profilu na Facebooku. Oto jego treść:

Decyzja o której chcemy Państwa poinformować nie była dla nas ani łatwa, ani nie została podjęta w pośpiechu. Wiele rozmów, jakie odbyliśmy z naszymi sympatykami i tymi wszystkimi, którzy dobrze nam życzą, a także same dyskusje wewnątrz struktur, nakłaniały nas do podjęcia nowego wyzwania.

Chcemy Państwa poinformować, iż decyzją Zarządu koła oraz większości członków opuszczamy szeregi Nowoczesnej. Niestety, dalsza obecność w Koalicji Obywatelskiej w naszym regionie nie jest możliwa, nasze drogi się rozeszły, mamy zupełnie inne podejście do wielu spraw, w tym do działania w regionie. Jako największe koło Koalicji Obywatelskiej w powiecie czuliśmy się zmarginalizowani, a nasz potencjał niewykorzystany.

Dziękujemy wszystkim, z którymi tworzyliśmy partię od początku, poznaliśmy tu wielu przyjaciół, którzy tak jak my wierzyli w zmiany w naszym kraju, którym bliskie były aspekty liberalnej i wolnej gospodarki, wolności słowa, wyznania czy poszanowania drugiego człowieka. Jesteśmy wdzięczni za zdobyte doświadczenie polityczne, a także wsparcie, którym nas obdarzaliście przez ostatnich pięć lat. Mamy nadzieję, iż mimo naszej decyzji, z wieloma z Was nadal będziemy współpracować dla dobra naszej Ojczyzny.

Od piątku, 23 kwietnia grupą 10 osób będziemy tworzyć struktury Polski 2050 w powiecie kolskim. Zaufaliśmy Szymonowi Hołowni, zaufaliśmy osobom, które z nim pracują, a przede wszystkim zaufaliśmy Paulinie Hennig-Kloska, z którą współpracujemy od prawie 6 lat i zawsze mogliśmy na nią liczyć. Jej wigor, zaangażowanie w działanie i tytaniczna praca, którą wykonuje, sprawiły iż uwierzyliśmy, że w polityce da się coś jeszcze zmienić. Razem zamierzamy tworzyć ruch, który może odbudować i zmieniać kraj na lepsze, a co najważniejsze, jest wstanie przeciwstawić się i wygrać z Pisem w kolejnych wyborach parlamentarnych, a także samorządowych. Nie zmieniamy swoich wartości, poglądów a co najważniejsze idziemy do Ruchu, który tak jak Nowoczesna na początku nie posiada apanaży, pieniędzy, ale ma za to chęć i ludzi otwartych na ciężką pracę dla naszej społeczności lokalnej.

Grupa 10 osób, o której piszemy, to dopiero początek, już kolejne 20 osób złożyło deklarację przystąpienia do naszego koła, a co za tym idzie do działania dla naszej małej ojczyzny, to jest dla powiatu kolskiego. Zachęcamy również Państwa do czynnego włączenia się do naszego koła.

Wiele działań, jakie podejmowaliśmy będąc w Nowoczesnej, nadal będziemy podejmować w Polsce 2050, nadal będziemy walczyć o wolność gospodarczą, Wolne i niezawisłe Sądy, poszanowanie dla osób o odmiennych poglądach, wyznaniu czy odmiennej orientacji a także jak widzimy po ostatnich latach rządów PIS będziemy wzywać do rozdziału Kościoła od Państwa.

W najbliższych dniach utworzymy Stronę na Facebooku poświęconą Polsce 2050, na której będzie umieszczony program Polski 2050, kontakt z naszą Posłanką oraz Zarządem Wielkopolski, a także kontakt z naszymi strukturami. Nadal będziemy liczyć na kontakt z Państwem, dobre słowo, ale również i krytykę. Zawsze będziemy gotowi na konstruktywną dyskusję. Do zobaczenia w nowej rzeczywistości.

Do zobaczenia

Przedstawiciele Kolskich Struktur

Nowoczesnej”

Artykuły powiązane: Posłowie .Nowoczesnej odwiedzili Koło

Banery posłanki otrzymały drugie życie

Umowa koalicyjna na wybory samorządowe do Powiatu Kolskiego została podpisana

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

3 KOMENTARZE

  1. O kurde-a ja chciałem przyłączyć się do Nowoczesnej ? Dobrze zrobiłem iż poczekałem dłużej. Teraz tylko poczekam na podsumowanie z działań osiągniętych przez zamknięte struktury i dowiem się czy mam czego żałować .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here