Banery posłanki otrzymały drugie życie

0
214
DSC09950

Materiały wyborcze wykorzystywane w jesiennej kampanii wyborczej w powiecie tureckim, kolskim i konińskim przez posłankę .Nowoczesnej, Paulinę Hennig-Kloskę, zostaną wykorzystane przez Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom Animal Help, które ma pod swoją opieką przytulisko istniejące w Kole przy ulicy Zawadzkiego. Parlamentarzystka w minionym tygodniu przywiozła je do Koła. – Zawsze staram się, by banery miały swoje drugie życie. To także działania proekologiczne. W zasadzie od pierwszej kampanii przeznaczam je na ocieplanie bud i kojców dla zwierząt. Cztery lata temu trafiły do Śremu, a w tym część przywieźliśmy do Koła, ale zastanawiamy się, czy nie przewieźć większej ilości, bo potrzeby są tu naprawdę ogromne. Cieszę się, że tu przyjechałam i zobaczyłam, co członkowie stowarzyszenia robią dla zwierząt i jak wiele mają potrzeb. Trzeba się zastanowić, jak można ich wesprzeć, bo robią kawał dobrej i ważnej roboty powiedziała Paulina Hennig-Kloska. – Banery posłużą do osłony kojców, w których mieszkają pieski. Szczególnie przydatne będą późną jesienią i zimą, gdy padają deszcze i wieje silny wiatr – poinformował Krzysztof Furmański.

Posłanka zadeklarowała także pomoc i interwencję u burmistrza Koła, Krzysztofa Witowskiego ws. tego miejsca. – Dowiedziałam się, że państwo nie tylko nie otrzymują żadnego wsparcia z miasta, ale dodatkowo są obciążani podatkiem. Stowarzyszeniu naliczono podatek od posiadanych psów, a to dla niego trudne, biorąc pod uwagę liczbę przebywających w tym miejscu zwierząt. Przytulisko utrzymuje się z dobrowolnych datków obywateli. Będę zatem wnioskować do pana burmistrza, i mam nadzieję, że radni miejscy poprą tę inicjatywę, żeby zwolnić stowarzyszenie z zapłacenia tego podatku. To jest duży koszt, ponad 4 000 zł za dwa lata. Pieniądze te można byłoby przeznaczyć na karmę dla zwierząt, zabiegi czy leczenie dodała Paulina Hennig-Kloska.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here