Gmina Koło ogłasza dwa konkursy!

0
304

Dwa konkursy ogłasza gmina Koło. Pomysłodawcą obu jest radny Radosław Małecki przewodniczący Komisji Budżetu i Finansów Rady Gminy w Kole. – Pierwszy z nich jest pod hasłem „Melduję się w gminie Koło”. To akcja promocyjna zachęcająca mieszkańców gminy Koło, którzy na stałe nie są w niej zameldowani, aby to uczynili. Drugi konkurs jest plastycznym, skierowanym do uczniów szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest wójt gminy Koło. Dotyczy on stworzenia logotypu gminy Koło bez wykorzystania jej herbu. Konkury łączą się ze sobą – poinformował radny Radosław Małecki. – Spoglądam na gminę Koło jako na samorząd z dużym potencjałem, który nie zawsze i nie do końca jest wykorzystywany. Ogłaszanymi konkursami chcielibyśmy sprawić, aby mieszkańcy naszej gminy czuli się za nią odpowiedzialni, i aby wiedzieli, skąd wynikają pewne sprawy i kwestie. Otóż gminy w Polsce największy dochód czerpią z podatków. I nie chodzi tylko o podatki od nieruchomości czy rolny, ale także o odpis z podatku PIT i CIT. Nie wszyscy bowiem wiedzą, i często się z tym spotykam, że jeżeli mieszkaniec gminy jest w niej zameldowany, to część tego podatku trafia do budżetu gminy. Potem z tych pieniędzy przez gminę są realizowane inwestycje drogowe, oświatowe, w gospodarce komunalnej itd., podnoszące standard życia w gminie – kontynuował radny.

Każdy mieszkaniec, który zamelduje się na terenie gminy Koło w 2021 roku otrzyma ciekawy gadżet. – Będzie on mu przypominał o tym, gdzie mieszka i skąd pochodzi. I w tej części konkursy te wiążą się z sobą, bo gadżety mają być opatrzone stworzonym logotypem naszej gminy – dodał Radosław Małecki, zwracają uwagę, że konkurs trafia do uczniów w czasie, gdy pozostają w trybie nauki zdalnej. – Warto ich w związku z tym zaangażować i wykorzystać talenty drzemiące w młodym pokoleniu.

Konkurs „Melduję się w gminie Koło” dotyczy osób, które zameldowały się na terenie gminy od 1 stycznia 2021 roku. – Wszystkie te osoby, na początku 2022 roku, będą brały udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.

Oba konkursy mają na celu zwrócić uwagę na walory gminy Koło, wzbudzić poczucie odpowiedzialności za małą ojczyznę i sprawić, by wszyscy mieszkańcy dokładali cegiełkę do podniesienia jakości życia na terenie samorządu. – Chcielibyśmy, aby nasi mieszkańcy utożsamiali się z gminą Koło. Liczymy też na to, że konkurs plastyczny, który uruchomimy 30 kwietnia, będzie projektem, w który zaangażują się nie tylko uczniowie, ale także ich rodzice, przekazując swoim dzieciom ciekawe sugestie – powiedział wójt Mariusz Rybczyński.

Konkurs plastyczny ruszy potrwa do 20 czerwca br. Na 9 lipca br. zaplanowane jest ogłoszenie wyników. Prace można składać we wszystkich czterech szkołach, czyli w SP we Wrzącej Wielkiej, Sokołowie, Kiełczewie Smużnym Pierwszym oraz Powierciu. Ogłoszony został w dwóch kategoriach wiekowych. Każdy uczestnik może złożyć jedną pracę na projekt logotypu lub slogan. Konkurs „Melduję się w gminie Koło” ogłoszony został w piątek, 23 kwietnia. Dotyczy osób dorosłych, czyli tych, które ukończyły 18 lat, i które dokonały zameldowania na terenie gminy Koło od 1 stycznia 2021 roku. Do nich zostaną rozesłane regulamin i formularz zgłoszeniowy, bowiem warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dokonanie zgłoszenia. Konkurs potrwa do końca bieżącego roku, a losowanie nagród odbędzie się w styczniu 2022 roku. Konkursom będzie towarzyszyła promocja na stronie internetowej samorządu oraz z mediach społecznościowych, pokazująca walory gminy Koło.

Regulamin obu konkursów i wszystkie szczegóły odnośnie warunków uczestnictwa w nich znajdują się na oficjalnej stronie internetowej gminy Koło http://www.gminakolo.pl/

http://www.gminakolo.pl/news/108/melduje-sie-w-gminie-kolo—akcja-promocyjna

http://www.gminakolo.pl/news/107/konkurs-plastyczny—logo-i-slogan-gminy-kolo