Uroczystość w Kiełczewie Smużnym Pierwszym. Wisława Szymborska patronką szkoły z 60-letnimi tradycjami! [FOTO]

0
1165

60-lecie działalności edukacyjnej połączone z nadaniem imienia świętowała wczoraj Szkoła Podstawowa w Kiełczewie Smużnym Pierwszym, w gminie Koło. Przyjęcie przez uczniów sztandaru oraz nadaniu patrona, którym została polska noblistka, Wisława Szymborska, stało się głównymi puntami podniosłej uroczystości. Wzięło w niej udział liczne grono zaproszonych gości, wśród których nie zabrakło samorządowców gminy Koło, z wicewójtem Mariuszem Rybczyńskim na czele, przedstawicieli kuratorium, wielu instytucji, stowarzyszeń, organizacji, zaprzyjaźnionych szkół oraz przyjaciół i sympatyków szkoły. W roli gospodarza wystąpiła dyrektor Halina Kujawa, której towarzyszyło grono pedagogiczne, pracownicy oraz uczniowie.

Uroczystości rozpoczęła msza święta sprawowana przez nowego proboszcza parafii we Wrzącej Wielkiej, ks. Marcina Sadownika, który po eucharystii poświęcił sztandar szkoły. Później proporzec z godłem Polski na rewersie i wizerunkiem Wisławy Szymborskiej na awersie szefowej placówki przekazał wicewójt. Halina Kujawa natomiast oddała go w ręce nowo powołanego pocztu sztandarowego, który wziął udział w ślubowaniu wraz z reprezentacją uczniowskiej społeczności. Podczas spotkania kwiaty przed porterem patronki złożyli uczniowie, którzy odśpiewali także hymn szkoły. Zanim jednak to nastąpiło uchwałę Rady Gminy Koło, w sprawie nadania imienia kiełczewskiej szkole, odczytali Mariusz Rybczyński oraz przewodnicząca organu stanowiącego, Teresa Bilińska.

60. jubileusz szkoły oraz nadanie jej imienia stały się okazją do życzeń i gratulacji, które – wraz z kwiatami i upominkami – złożyli zaproszeni goście. Miłym akcentem były także wspomnienia o założycielach i fundatorach szkoły, którzy przyczynili się do jej powstania, a potem rozkwitu. Dopełnieniem uroczystości była natomiast część artystyczna w wykonaniu dzieci i młodzieży, którzy mając na uwadze bogatą historię swojej szkoły, refleksje o tym, jak przed laty wyglądała edukacja, zawarli w scenkach rodzajowych. Swoim śpiewem spotkanie uświetniły także Kiełczewianki.

Artykuł powiązany: Dwa konkursy, ale jeden nierozstrzygnięty. Halina Kujawa nadal kierować będzie szkołą w Kiełczewie Smużnym Pierwszym

Poniżej galeria zdjęć z uroczystości. Zapraszamy do obejrzenia.