Święto strażaków w OSP Wrząca Wielka [FOTO]

0
603
Święto strażaków

W wielu gminach powiatu kolskiego miały dziś miejsce uroczystości związane z patronem druhów, świętym Florianem. Święto strażaków połączono z symbolicznym przekazaniem i poświeceniem dwóch pojazdów gaśniczych odbyły się we Wrzącej Wielkiej, w gminie Koło. Zanim jednak podczas uroczystego apelu z udziałem wielu zaproszonych gości oraz druhów samochody zostały poświęcone, a kluczyki do nich znalazły nowych właścicieli, w kościele parafialnym we Wrzącej Wielkiej odprawiona została msza święta w intencji strażaków. Po niej, w towarzystwie orkiestry dętej zebrani w świątyni przemaszerowali na plac przed remizą. Tak, aby dopełnić formalności związanych z przekazaniem pojazdów. Pierwsze auto, marki Jelcz, które było na wyposażeniu OSP Wrząca Wielka od 1993 roku przeszło na własność OSP w Kiełczewie Smużnym Pierwszym. Drugi samochód, marki Man, należący dotychczas do KP PSP w Kole – został przekazany druhom z Wrzącej Wielkiej.

Święto strażaków i znakomici goście

W dzisiejszych uroczystościach i symbolicznym przekazaniu aut uczestniczyli m.in. zastępca wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, mł. bryg. Arkadiusz Przybyła, poseł na Sejm RP Leszek Galemba. Starosta kolski i prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP Robert Kropidłowski, komendant KP PSP w Kole bryg. Krzysztof Żurawik, wicestarosta kolski Sylwester Chęciński, wójt gminy Koło poprzedniej kadencji Piotr Fret oraz aktualny włodarz Mariusz Rybczyński. Nie brakło też radnych, druhów, duchownych, pocztów sztandarowych oraz mieszkańców okolicy.

Przekazanie sprzętu stało się okazją do przypomnienia historii OSP we Wrzącej Wielkiej. Jej tradycje sięgają roku 1914. Od 1995 roku należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, co narzuca wysoki poziom wyposażenia oraz umiejętności druhów. W 2014 roku jednostka obchodziła 100-lecie istnienia i z tej okazji pozyskała z KP PSP w Kole lekki samochód ratowniczo-gaśniczy. Do dziś służy on do działań bojowych.

Dzisiejsze uroczystości wiązały się z podziękowaniami za to, że obie jednostki mogły otrzymać samochody do działań ratowniczych. Odebrali je zastępca wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, mł. bryg. Arkadiusz Przybyła, poseł na Sejm RP Leszek Galemba. Starosta kolski i prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP Robert Kropidłowski. Wójt Piotr Fret oraz komendant KP PSP w Kole bryg. Krzysztof Żurawik.

Święto patrona strażaków stało się też okazją do tego, by wszystkim druhom podziękować za ich trud w ratowaniu życia i mienia mieszkańców. Złożyliśmy im też życzenia, by wyjazdów do klęsk, wypadów i ognia było jak najmniej.

Poniżej galeria zdjęć z uroczystości we Wrzącej Wielkiej.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here