Policjanci z Poznania razem z kolskimi mundurowymi patrolują miasto

1
206

Z uwagi na zaistniały 17 sierpnia br. incydent na terenie Koła, o którym głośno było w całym kraju, zgodnie z zapowiedzią, policja rozpoczęła wzmożone patrolowanie miejsc, które znane są z największego zagrożenia popełnianiem czynów zabronionych. Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kole działają przy wsparciu funkcjonariuszy z jednostek ościennych oraz Oddziałów Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Zgodnie z zapowiedziami, policja wzmocniła działania prewencyjne na terenie Koła. Już podczas minionego weekendu, wraz z kolskimi policjantami służbę pełnili – i nadal pełnią – funkcjonariusze innych jednostek. Na ulicach miasta można spotkać policjantów z Oddziałów Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

„Główną ideą wzmocnionej obsady służb jest zapobieganie wszelkim przejawom łamania przepisów prawa. Sprawcy takich zdarzeń muszą liczyć się z represjami, gdyż funkcjonariusze działać będą w ramach zasady „zero tolerancji”. Oznacza to, że popełnienie wykroczenia bądź przestępstwa spotka się z jednoznaczną reakcją ze strony stróżów prawa i na pobłażliwość z ich strony nie należy liczyć. Działania te mają wpłynąć na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców Koła, którzy w ostatnim czasie sygnalizowali potrzebę nasilenia działań Policji, zwłaszcza w obszarach wykroczeń porządkowych, czyli polegających głównie na zakłócaniu spokoju, spożywaniu alkoholu w miejscach objętych zakazem i wiążącymi się z tym wybrykami. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, policjanci podjęli odpowiednie działania, co przejawiało się między innymi zwiększoną represyjnością i bardziej zdecydowanym oddziaływaniem na osoby dopuszczające się opisanych czynów. Należy podkreślić, iż z uwagi na konieczność zapewnienia maksymalnego poziomu poczucia bezpieczeństwa mieszkańcom naszego miasta, ze strony Policji nie ma i nie będzie zgody na jakiekolwiek bezprawne działania oraz łamanie powszechnie uznanych społecznie norm współżycia. Dlatego też podjęta została decyzja o wzmocnieniu kolskiej jednostki zewnętrznymi siłami.

Warto nadmienić, iż z policyjnych statystyk wynika, że w ubiegłym roku było więcej zgłoszeń dotyczących zakłócania ładu i porządku na terenie Koła, niż w roku bieżącym. Mniejsza ilość aktualnych powiadomień najprawdopodobniej nie świadczy o nieistnieniu problemu. Jak twierdzą sami mieszkańcy naszego miasta zdarza się, iż nie informują Policji o incydentach z obawy przed reakcją chuliganów, a przy tym większość zgłoszeń pozostaje anonimowa, gdyż zgłaszający nie chcą podawać danych personalnych. Zazwyczaj problemy leżące w kompetencji Policji zgłaszane są władzom samorządowym. Taka praktyka uniemożliwia natychmiastową reakcję ze strony funkcjonariuszy, a anonimowość zawiadamiających w niektórych przypadkach znacząco utrudnia Policji skuteczne przeprowadzenie właściwego postępowania i postawienie sprawców przed wymiarem sprawiedliwości.

Stróże prawa mają nadzieję, iż realizowane aktualnie działania zdecydowanie podniosą poziom bezpieczeństwa oraz prawidłowo wpłyną na jego poczucie wśród lokalnej społeczności,
a jednocześnie wywołają właściwą refleksję wśród potencjalnych „chętnych” do łamania prawa” –
czytamy w informacji, która została opublikowana na oficjalnej stronie KPP w Kole.

źródło i zdjęcie: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

1 KOMENTARZ

  1. Czyli portal OkragleMiasto.pl wpisuje sie w retorykę E-Kolo i Kurier Kolski. A moze zero tolerancji dla niezrównoważonego policjanta ktory zastrzelił psa ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here