Śmiertelna ofiara pożaru domu w gminie Przedecz

0
127

Zmarł mieszkaniec domu w gminie Przedecz, w którym wczoraj, tj. 16 lutego br., wieczorem, pojawił się ogień. Zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Zbijewo-Kolonia Komenda Powiatowa PSP Kole otrzymała o godzinie 17.26. Do akcji ratowniczej łącznie udało się 6 zastępów – 21 strażaków – zarówno zawodowych, jak i ochotników z OSP w Kłodawie oraz Przedczu. Z informacji uzyskanych od rzecznika KP PSP w Kole bryg. Jacka Wiśniewskiego wynika, że jeszcze przed przyjazdem strażaków, okoliczni mieszkańcy przybyli na miejsce zdarzenia, podjęli działania ratownicze i ewakuowali z budynku mieszkającego w nim mężczyznę. Podjęli też czynności reanimacyjne, które później kontynuowali strażacy, a następnie zespół ratownictwa medycznego, ale niestety, mężczyzny nie udało się uratować.

Z ustaleń strażaków oraz policjantów, którzy także pracowali na miejscu zdarzenia, wynika, że prawdopodobnie pożar powstał w kuchence węglowej, przeniósł się na meble, konkretnie na wersalkę, a przyczyną zgonu mężczyzny mogło być zatrucie toksycznymi gazami powstałymi podczas palenia się wyposażenia mieszkania. Działania ratownicze i gaśnicze zakończyły tuż przed godziną 19.00.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here