Zebrali prawie 10 litrów krwi

0
124

Zebrali prawie 10 litrów krwi. To efekt wczorajszej akcji zorganizowanej przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Kole we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu. Wzięło w niej udział kilkadziesiąt osób, w tym także kolscy mundurowi, którzy oddali to, co najcenniejsze – swoją krew potrzebną dla ratowania życia drugiego człowieka.

Krwiobus stał wczoraj na parkingu przy Komendzie Powiatowej Policji w Kole w godzinach od 9.00 do 12.00, a akcja w mobilnym punkcie odbyła się już po raz kolejny. Jak zawsze, oprócz policjantów, w zbiórkę krwi włączyli się mieszkańcy Koła.

Policjanci podczas codziennej służby spotykają się z sytuacjami, w których życie ludzkie często bywa zagrożone. Niejednokrotnie pracują na miejscu wypadków drogowych, w których ranni są ich uczestnicy. Liczy się wtedy każda minuta, by uratować ich życie. Często potrzebna jest krew. Niestety w Regionalnych Stacjach Krwiodawstwa brakuje tego ratującego życie płynu. Policjanci mając tego świadomość organizują akcje honorowego krwiodawstwa i chętnie sami w nich uczestniczą.

źródło i zdjęcia: KPP w Kole

O wcześniejszych akcja krwiodawstwa czytaj TUTAJ

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here