Przypominają o bezpieczeństwie nad wodą

0
67

Przypominają o bezpieczeństwie nad wodą. Mowa o policjantach z Komendy Powiatowej Policji w Kole, którzy przez cały okres wakacyjny będą prowadzić działania edukacyjne. Nad Jeziorem Brdowskim cyklicznie będą spotykać się z plażowiczami. Pierwsze tego typu przedsięwzięcie, wspólnie ze strażakami, ratownikami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz pracownikami Polskiego Czerwonego Krzyża, policjanci zorganizowali wczoraj, tj. 17 czerwca br. Prowadzili działania profilaktyczne, podczas których informowali, jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą i korzystać z letniej aury. Zwracali uwagę, aby wybierać tylko strzeżone kąpieliska i stosować się do regulaminu oraz znaków ustawionych przy wodzie. Dzieciom przypominali, aby kąpać się wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. Najmłodszych uczono wzywania służb ratunkowych, przekazywania ważnych informacji na temat poszkodowanego i miejsca zdarzenia. Ratownicy WOPR-u przeprowadzili pokaz udzielania pomocy osobie tonącej. Wskazali właściwe zachowania podczas ratowania, pokazali, jak wyglądają prawidłowe chwyty oraz jak bezpiecznie odholować taką osobę do brzegu. Natomiast ratownicy Polskiego Czerwonego Krzyża przeprowadzali pokaz resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Każdy chętny mógł sprawdzić swoje umiejętności, przeszkolić się przy użyciu specjalistycznego manekina oraz poćwiczyć czynności ratownicze.

Stróże prawa mają nadzieję, że planowany wakacyjny cykl spotkań przyniesie pożądane efekty i na terenie powiatu kolskiego w czasie letniej przerwy w nauce, podobnie jak w poprzednim roku, nie utonie żadna osoba.

źródło i zdjęcia: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here