Nie zapłacił za paliwo, uciekał i był pijany

0
119
IMG
IMG

Zatankował paliwo i od razu odjechał. Takie zdarzenia miało miejsce w miniony czwartek, 13 czerwca, krótko przed 23.35. Dyżurny kolskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że kierowca fiata punto na terenie gminy Koło, wlał do baku paliwo za kwotę ponad 200 złotych, po czym odjechał nie uiszczając za opłaty.

Natychmiast powiadomiono patrole pełniące służbę na terenie całego powiatu. Po kilkunastu minutach na terenie gminy Babiak, auto opisane przez dyżurnego zaobserwowali tamtejsi policjanci. Kierowca fiata, gdy tylko zauważył mundurowych, natychmiast zaczął uciekać. Podczas szaleńczej jazdy stracił panowanie nad samochodem i uderzył w krawężnik uszkadzając opony.

Nie zapłacił, uciekał i był pijany

Młody mężczyzna siedzący za kierownicą fiata ani myślał poddać się kontroli policyjnej. Zarówno on, jak i pasażer, próbowali kontynuować ucieczkę pieszo. Obaj zostali jednak zatrzymani przez stróżów prawa. Szybko wyszło na jaw, że mieszkaniec gminy Topólka miał na sumieniu nie tylko tę kradzież paliwa. W efekcie podjętych sprawdzeń, policjanci ustalili, że takich samych czynów, w ostatnich kilku dniach, dokonał jeszcze na pięciu stacjach benzynowych na terenie gminy Kościelec, Sompolno, Babiak i Brześć Kujawski. Jakby tego było mało, stwierdzono, że 20-letni kierowca w chwili zatrzymania był pijany. Miał w organizmie blisko promil alkoholu, a ponadto kierował pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Za wszystkie te czyny odpowie przed sądem.

źródło: KPP w Kole

O innych kryminalnych zdarzeniach z udziałem pijanych kierowców czytaj TUTAJ

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here