Włamał się do mieszkania i ukradł aparat fotograficzny oraz kartę bankomatową

0
260

Już kilka dni po otrzymanym zawiadomieniu o kradzieży aparatu fotograficznego i karty bankomatowej o wartości około 1.000 zł, kolscy policjanci zatrzymali sprawcę przestępstwa. Udało się również odzyskać skradzione mienie. 28-letni włamywacz usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

W piątek, 11 sierpnia br., do Komendy Powiatowej Policji w Kole zgłosiła się 57-letnia mieszkanka Koła, która powiadomiła o dokonanej kradzieży. Z jej mieszkania włamywacz skradł kartę bankomatową i aparat fotograficzny o wartości około 1.000 zł. Przestępstwem tym zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego kolskiej komendy i szybko ustalili sprawcę tego czynu. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec Koła, który został zatrzymany 14 sierpnia br. w miejscu swojego zamieszkania. Mundurowi odzyskali skradzione mienie, natomiast sprawca trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał. Jak ustalono na etapie czynności, mężczyzna dostał się do lokalu pokrzywdzonej przy użyciu klucza, który chwilę wcześniej znalazł leżący przy drzwiach wejściowych do jej mieszkania.

W świetle obowiązujących przepisów, za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze ustalili również osoby, które brały udział w sprzedaży skradzionego aparatu. Okazali się nimi również mieszkańcy Koła, 38-letnia kobieta i 35-letni mężczyzna. Oboje usłyszeli zarzuty paserstwa, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Przy okazji tego zdarzenia policja apeluje do mieszkańców o właściwe zabezpieczanie mieszkań przed włamywaczami. Mając na uwadze swoje bezpieczeństwo, pamiętajmy, by nie pozostawiać w miejscach widocznych kluczy do domu, samochodu ani do innych pomieszczeń. Nie zostawiajmy też kluczy w zamkach drzwiowych. Ponadto nigdy nie chowajmy klucza pod wycieraczkę, do doniczki ani w innym tego typu miejscach. Natomiast podczas naszej nieobecności poprośmy sąsiadów o zwrócenie uwagi na mieszkanie, o zabranie ulotek reklamowych sprzed drzwi wejściowych, gdyż mogą one świadczyć o naszej dłuższej nieobecności.

źródło i zdjęcie: KPP w Kole