Włamał się do mieszkania i ukradł aparat fotograficzny oraz kartę bankomatową

0
223

Już kilka dni po otrzymanym zawiadomieniu o kradzieży aparatu fotograficznego i karty bankomatowej o wartości około 1.000 zł, kolscy policjanci zatrzymali sprawcę przestępstwa. Udało się również odzyskać skradzione mienie. 28-letni włamywacz usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

W piątek, 11 sierpnia br., do Komendy Powiatowej Policji w Kole zgłosiła się 57-letnia mieszkanka Koła, która powiadomiła o dokonanej kradzieży. Z jej mieszkania włamywacz skradł kartę bankomatową i aparat fotograficzny o wartości około 1.000 zł. Przestępstwem tym zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego kolskiej komendy i szybko ustalili sprawcę tego czynu. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec Koła, który został zatrzymany 14 sierpnia br. w miejscu swojego zamieszkania. Mundurowi odzyskali skradzione mienie, natomiast sprawca trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał. Jak ustalono na etapie czynności, mężczyzna dostał się do lokalu pokrzywdzonej przy użyciu klucza, który chwilę wcześniej znalazł leżący przy drzwiach wejściowych do jej mieszkania.

W świetle obowiązujących przepisów, za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze ustalili również osoby, które brały udział w sprzedaży skradzionego aparatu. Okazali się nimi również mieszkańcy Koła, 38-letnia kobieta i 35-letni mężczyzna. Oboje usłyszeli zarzuty paserstwa, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Przy okazji tego zdarzenia policja apeluje do mieszkańców o właściwe zabezpieczanie mieszkań przed włamywaczami. Mając na uwadze swoje bezpieczeństwo, pamiętajmy, by nie pozostawiać w miejscach widocznych kluczy do domu, samochodu ani do innych pomieszczeń. Nie zostawiajmy też kluczy w zamkach drzwiowych. Ponadto nigdy nie chowajmy klucza pod wycieraczkę, do doniczki ani w innym tego typu miejscach. Natomiast podczas naszej nieobecności poprośmy sąsiadów o zwrócenie uwagi na mieszkanie, o zabranie ulotek reklamowych sprzed drzwi wejściowych, gdyż mogą one świadczyć o naszej dłuższej nieobecności.

źródło i zdjęcie: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here