W najbliższą niedzielę kolejna akcja krwiodawstwa!

0
90

Miesiąc temu honorowi krwiodawcy dopisali, więc organizatorzy kolejnej akcji mają nadzieję, że również w najbliższą niedzielę, 20 sierpnia br., nie braknie chętnych do pomocy w ratowaniu ludzkiego życia i zdrowia.

Klub Młodzieżowy Honorowych Dawców Krwi PCK w Kole z prezes Sylwią Pokrywczyńską, Oddział Rejonowy PCK w Kole z kierownik Zofią Rowecką oraz parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole organizują następną akcję honorowego oddawania krwi, gdyż nadal jest ona bardzo potrzebna.

Zbiórka odbędzie się w najbliższą niedzielę, 20 sierpnia, od 9.00 do 13.00, w sali domu parafialnego przy kolskiej farze.

Dawcą krwi może być osoba zdrowa w wieku od 18. do 65. roku życia i ważąca co najmniej 50 kilogramów, która w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie wykonała u siebie akupunktury, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała, nie miała wykonanych diagnostycznych badań i zabiegów endoskopowych i nie była leczona krwią i preparatami krwiopochodnymi. Szczegółowych informacji na temat krwiodawstwa udzielać będą pracownicy PCK. Przy okazji przypominają, że oddający krew nie powinni być na czczo. Ważne jest, by byli po śniadaniu.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here