W najbliższą niedzielę kolejna akcja krwiodawstwa!

0
100

Miesiąc temu honorowi krwiodawcy dopisali, więc organizatorzy kolejnej akcji mają nadzieję, że również w najbliższą niedzielę, 20 sierpnia br., nie braknie chętnych do pomocy w ratowaniu ludzkiego życia i zdrowia.

Klub Młodzieżowy Honorowych Dawców Krwi PCK w Kole z prezes Sylwią Pokrywczyńską, Oddział Rejonowy PCK w Kole z kierownik Zofią Rowecką oraz parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole organizują następną akcję honorowego oddawania krwi, gdyż nadal jest ona bardzo potrzebna.

Zbiórka odbędzie się w najbliższą niedzielę, 20 sierpnia, od 9.00 do 13.00, w sali domu parafialnego przy kolskiej farze.

Dawcą krwi może być osoba zdrowa w wieku od 18. do 65. roku życia i ważąca co najmniej 50 kilogramów, która w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie wykonała u siebie akupunktury, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała, nie miała wykonanych diagnostycznych badań i zabiegów endoskopowych i nie była leczona krwią i preparatami krwiopochodnymi. Szczegółowych informacji na temat krwiodawstwa udzielać będą pracownicy PCK. Przy okazji przypominają, że oddający krew nie powinni być na czczo. Ważne jest, by byli po śniadaniu.