IV Wielkopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK dla gimnazjalistów. Gospodarze najlepsi! [FOTO]

0
695

Po raz czwarty w Kole odbyły się Wielkopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK dla uczniów klas gimnazjalnych, których pomysłodawczyniami są nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 1 w Kole, Ilona Skowrońska oraz Katarzyna Jaroszewska. W organizację wydarzenia włączyły się Oddział Rejonowy PCK w Kole, PSSE w Kole oraz SP nr 1.

W tym roku do rywalizacji w skutecznym i sprawnym udzielaniu pierwszej pomocy zgłosiły się cztery drużyny. Zanim jednak Sylwia Pokrywczyńska ogłosiła wyniki, podziękowania odebrali dyrektor SP nr 1, Romuald Adamek, sędziowie, pozoranci oraz wolontariusze stacji relaks.

Po przeliczeniu wszystkich punktów okazało się, że najlepiej z zadaniami na stacjach pierwszej pomocy poradzili sobie uczniowie SP nr 1 w Kole. Drugie miejsce zajęła ekipa z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dopiewie. Trzecia lokata przypadła drużynie ze Szkoły Podstawowej w Drężnej, a czwarta – zespołowi ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Koninie.

W przyszłym roku pierwszy mały jubileusz. Piąta edycja turnieju odbędzie się jeszcze z udziałem gimnazjalistów. Kolejna jednak skierowana będzie do uczniów klas VIII szkół podstawowych.