Uczniowie SP nr 3 w Kole przygotowali spot i zajęli III miejsce w województwie!

0
158

Uczniowie klasy IIa Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole znaleźli się w gronie laureatów konkursu organizowanego w ramach projektu profilaktycznego pn. „Bezpiecznie to wiedzieć i znać”. Ich zadaniem było przygotowanie minutowego spotu dotyczącego szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Na etapie wojewódzkim zajęli wysokie III miejsce, i w miniony piątek, 8 czerwca, w Poznaniu, uczestniczyli w uroczystej gali.

Policjanci z Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, mając na względzie konieczność wzmacniania bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, wspólnie z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, wdrożyli program „Bezpiecznie to wiedzieć i znać”. Jest on skoncentrowany na budowaniu świadomości i pogłębianiu prawidłowych zasad współżycia społecznego. Wpisuje się również w założenia podstawy programowej kształcenia ogólnego w I etapie edukacyjnym, obejmującym klasy I-III szkół podstawowych oraz etap przedszkolny w szkole. Zadaniem programu jest kształtowanie osobowości dziecka, które już za chwilę przygotowywane będzie do pełnienia określonych ról społecznych, a tym samym będzie miało możliwość wywierania wpływu na innych i będzie odpowiedzialne za swoje zachowanie, zgodne z obowiązującymi zasadami życia społecznego.

W organizowanym projekcie udział biorą również uczniowie ze szkół powiatu kolskiego. W przygotowanym w ramach tego projektu konkursie na minutowy spot dotyczący szeroko rozumianego bezpieczeństwa udział wzięły również dzieci z placówek edukacyjnych z Koła. Na etapie powiatowym wyłoniono laureatów, którzy reprezentowali swoje prace na szczeblu wojewódzkim. Konkurs został rozstrzygnięty podczas uroczystej gali, która odbyła się w Multikinie w Poznaniu, 8 czerwca br. W gali uczestniczyło niemal 300 uczniów szkół podstawowych wraz z opiekunami oraz policyjnymi profilaktykami. Wśród laureatów konkursu na spot multimedialny na etapie wojewódzkim znaleźli się uczniowie klasy IIa ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole, zajmując wysokie III miejsce.

Gratulujemy!

źródło i zdjęcia: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here