Władysław Zieleśkiewicz wyróżniony przez powiatowych samorządowców [FOTO]

0
151

Były pracownik starostwa powiatowego, ekonomista, absolwent Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, Władysław Zieleśkiewicz, został uhonorowany dyplomem, przyznanym przez powiatowych samorządowców, za swoje dzieło „100 lat polskiej piłki ręcznej 1918-2018”. Z okazji opracowania książki w imieniu władz powiatu kolskiego i własnym pragniemy pogratulować oraz wyrazić słowa szacunku i uznania. Pana zaangażowanie zostało docenione podczas uroczystej gali w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie. Wówczas to świętowany był setny jubileusz piłki ręcznej na ziemiach polskich, którą patronatem objął prezydent RP, Andrzej Duda. Dziękujemy za promocję powiatu kolskiego, życzymy wielu nowych pomysłów na publikacje, siły i wytrwałości w ich realizacji, nieostającej pogody ducha i wszelkiej pomyślności oraz dobrego zdrowia powiedział przewodniczący Rady Powiatu Kolskiego, Marek Świątek.

Do tych gratulacji dołączył starosta kolski, Robert Kropidłowski oraz radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Czesław Cieślak. – Z dużą satysfakcją przyjąłem to wyróżnienie za cały dorobek w zakresie historii sportu. Serdecznie dziękuję władzom powiatu za dostrzeżenie mnie. Moja praca to owoc pasji, która urodziła się dużo wcześniej, gdy miałem 12 lat, gdy rozpoczynałem zapiski i sporządzałem notatki. Potem były studia i konkursy z wiedzy sportowej oraz osiągnięcia sportowe. Następnie przyszedł czas, by ze zgromadzonej wiedzy zrobić użytek. Powstało 7 publikacji. Większość moich książek można znaleźć w bibliotekach w Warszawie oraz innych placówkach. Mam satysfakcję, że trafiają one do rąk znanych i ważnych osób w Polsce – powiedział Władysław Zieleśkiewicz, dodając, ze ma pomysł na kolejne, duże opracowanie.

Przy okazji przypominamy, że spotkanie autorskie z Władysławem Zieleśkiewiczem odbędzie się w piątek, 8 lutego br, o 16.30, w czytelni Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole.
Poniżej galeria zdjęć z uroczystości.

Artykuł powiązany: Książka Władysława Zieleśkiewicza pt. „100 lat polskiej piłki ręcznej 1918-2018” z promocją w Teatrze Wielkim podczas jubileuszu!

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here