Nagrody w konkursie „Najbardziej przyjazna twarz świętego Mikołaja” rozdane! [FOTO]

0
149
To była już VII edycja Międzyośrodkowego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Najbardziej przyjazna twarz świętego Mikołaja”, którego celem jest integracja środowisk specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych oraz rozwijanie artystycznych pasji i twórczych zdolności. Temat artystycznej rywalizacji nie jest przypadkowy. Pomijając fakt, że towarzyszy zwykle świętom Bożego Narodzenia, to dodatkowo związany jest z patronem SOSW w Kole – świętym Mikołajem.
Na konkurs wpłynęły o 63 prace z ośrodków w Turku, Stemplewie oraz Kole, spośród których jury w składzie: Joanna Pietrzak, Ewelina Kuśmirek, Paulina Pietrzak oraz Marta Oblizajek wybrały najpiękniejsze. Oceniając prace, sędziowie zwracali uwagę na spontaniczność autorów w doborze kolorów i kompozycji, wartości artystyczne oraz inwencję twórczą.
Ostatecznie przyznali trzy pierwsze nagrody, które odebrali: Tomasz Kamiński z SOSW w Stemplewie, Edyta Małolepsza z SOSW w Kole oraz Wiktoria Paczkowska z SOSW w Turku. II miejsce, ex-aequo, zajęli: Kamila Kamińska i Oleksander Olczyk z SOSW w Kole oraz Natalia Tarzewska z SOSW w Stemplewie. Trzecia nagroda stała się udziałem Darii Grzelak z SOSW w Stemplewie oraz Oskara Lewandowskiego i Amelii Wójcik z SOSW w Kole.
Ponadto komisja przyznała wyróżnienia 11 wychowankom trzech ośrodków biorących udział w konkursie.
Na koniec gratulacje od organizatorów oraz wicestarosty kolskiego, Sylwestra Chęcińskiego, który reprezentował samorząd powiatowy jako fundatora nagród, otrzymali również opiekunowie młodych artystów.
Finałowi konkursu towarzyszyły radosne występy wokalno-instrumentalne podopiecznych SOSW w Kole.
Poniżej galeria zdjęć z wczorajszego wydarzenia. Zapraszamy do obejrzenia.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here