Wartaki z kolejną dotacją na zakup sprzętu muzycznego!

0
120

Manufaktura Piosenki Harcerskiej Wartaki otrzymała kolejną dotację. Tym razem jest to dofinansowanie w wysokości 52 000 złotych. Minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu przyznał je Wartakom w ramach programu Infrastruktura kultury 2021, którego celem jest stworzenie optymalnych warunków dla prowadzenia działalności kulturalnej, poprzez modernizację i rozbudowę infrastruktury instytucji kultury, a także innych podmiotów działających w tym obszarze.

Rozwój działalności kulturalnej i edukacyjnej poprzez zakup i ulepszanie instrumentarium dla zespołu Wartaki to już III etap wieloletniego projektu, w ramach którego Manufaktura Piosenki Harcerskiej Wartaki nabywa i ulepsza swoje instrumentarium. Przypomnijmy, że pierwsze dwa były dofinansowane przez Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu i opiewały na kwoty po 40 000 złotych.

Tym razem zespół wnioskował o środki na zakup instrumentów muzycznych dla członków zespołu, wyposażenia o elementy nagłośnieniowe i zestawu komputerowego do studia nagrań.

źródło: Manufaktura Piosenki Harcerskiej Wartaki, zdjęcie: archiwum okrągłemiasto.pl

Więcej o Wartakach: TUTAJ