Obostrzenia przedłużone o tydzień. Są wyjątki. Jakie?

0
61

Dziś odbyła się konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, podczas której poinformował o obostrzeniach, jakie będą obowiązywać od 19 kwietnia. Jak zaznaczył minister Niedzielski, sytuacja nadal jest bardzo trudna, dlatego utrzymane zostaną obowiązujące obostrzenia przez kolejny tydzień. Wyjątkiem są hotele. W ich przypadku obostrzenia będą obowiązywały do 3 maja br. włącznie.

19 kwietnia otwarte zostaną żłobki i przedszkola dla wszystkich dzieci. Dopuszczone zostanie także możliwość uczestnictwa dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy. Od najbliższego poniedziałku możliwe będzie także uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu, przy zachowaniu limitu 25 osób.

Obiekty noclegowe pozostają zamknięte do 3 maja włącznie. Wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach niektórych podróży służbowych, np. medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy. Dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu.

Pozostałe zasady bezpieczeństwa pozostają bez zmian. Dotychczasowe obostrzenia przedłużone zostały do niedzieli, 25 kwietnia 2021 roku.

Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2 pozostaną zamknięte. Centra i galerie handlowe – tak jak obecnie – pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in. sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni.

W placówkach handlowych na targu lub poczcie obowiązują limity osób:

  • 1 osoba na 15 m2 – w sklepach do 100 m2,

  • 1 osoba na 20 m2 – w sklepach powyżej 100 m2.

W miejscach kultu religijnego obowiązuje limit osób. Na 1 osobę musi przypadać 20 m2. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.

Salony fryzjerskie i kosmetyczne pozostają zamknięte.

Uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego uczą się zdalnie.

Wciąż zamknięte są teatry, kina, muzea i galerie sztuki.

Więcej na: https://www.gov.pl/web/koronawirus/Do-25kwietnia-przedluzamy-zasady-bezpieczenstwa-z-wyjatkami

źródło: gov.pl, plansze FB Ministerstwo Zdrowia

Artykuł powiązany: Koronawirus w powiecie kolskim. Dodatkowe obostrzenia przedłużone do 18 kwietnia

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here