Wakacje tuż-tuż! Jakie zajęcia i atrakcje oferują dzieciom kolskie instytucje?

0
313

Wakacje tuż-tuż. Jakie atrakcje i zajęcia czekają na odpoczywających uczniów kolskich szkół? W ofercie miejskich instytucji jest sporo propozycji. To półkolonie, zajęcia rekreacyjno-sportowe, seanse kinowe.

MIEJSKI DOM KULTURY W KOLE:

 1. 25 czerwiec – 6 lipca zajęcia otwarte dla dzieci i młodzieży, prowadzone przez instruktorów MDK. Poza zajęciami otwartymi dzieci i młodzież będzie mogła skorzystać z oferty kina.

 2. Półkolonie “Kwitnące Wakacje” w dniach od 9 lipca – 20 lipca. Szczegółowy program półkolonii oraz harmonogram zajęć instruktorskich zostanie opublikowany na stronie internetowej www.mdk.kolo.pl oraz na stronach portali miejskich.

MUZEUM TECHNIK CERAMICZNYCH W KOLE:

 1. Bezpłatne półkolonie „Lato w Muzeum” dla uczniów szkół podstawowych z terenu miasta Koła wraz z zajęciami edukacyjnymi oraz wycieczkami do muzeów i miejsc pamięci narodowej połączonymi z lekcjami muzealnymi w Muzeum – Zamek w Oporowie, Muzeum w Łęczycy oraz oddziale Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi i w Kwiatkówku.

 2. Zwiedzanie w siedzibie muzeum przy ul. Kajki 44 nowej wystawy kolskiej ceramiki zatytułowanej „W kuchni babci”.

 3. Zwiedzanie stałej wystawy kolskiej ceramiki – Fajans kolski: formy, dekoracje, techniki zdobnicze im. Czesława Freudereicha wraz ze zwiedzaniem wieży ratusza m. in. podczas Dni Otwartej Wieży w pierwsze niedziele miesiąca: 1 lipca, 5 sierpnia i 2 września.

 4. Wycieczki do miejsc związanych ze stuleciem odzyskania niepodległości m.in. do Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi wraz ze zwiedzaniem wystawy „Drogi do Niepodległej 1791 – 1921”.

MIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W KOLE:

 1. Od 1 lipca zostaną wydłużone godziny otwarcia orlików. Orlik przy ul. Dąbrowskiego 9 będzie czynny od poniedziałku do niedzieli w godz. 12:00 – 22:00. Kompleks Boisk “ORLIK” przy ul. Sportowej 12 od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 22:00, sobota – niedziela 10:00 – 18:00.

 2. Promocja dla dzieci i młodzieży, wynajęcie boisk, hali i kortów przy ul. Szkolnej 2B za 1,00 zł.

 3. Cykl turniejów w grach zespołowych oraz indywidualnych (informacje zostaną podane na plakatach).

 MIEJSKI OŚRODEK PROFILAKTYKI I POMOCY RODZINIE W KOLE:

 1. Od 2 lipca  do 31 lipca – zajęcia w świetlicy socjoterapeutycznej przy ul. Dąbskiej 40 (zajęcia profilaktyczne, sportowe, artystyczne).

 2. Od 9 lipca do 13 lipca – akcja „Uliczni Pedagodzy” – boisko sportowe MOPiPR przy ul. Dąbskiej 40 (gry, zabawy, animacje dla dzieci i młodzieży).

 3. Od 1 sierpnia do 3 sierpnia – akcja „Uliczni Pedagodzy” plac przy ul. Nowy Rynek (gry, zabawy, animacje dla dzieci i młodzieży).

 4. Od 6 sierpnia do 14 sierpnia – zajęcia świetlicowe dla dzieci i młodzieży. Świetlica socjoterapeutyczna ul. Dąbska 40 ( zajęcia profilaktyczne, sportowe, artystyczne).

 5. Od 16 sierpnia do 31 sierpnia – zajęcia świetlicowe dla dzieci i młodzieży. Świetlica socjoterapeutyczna ul. Wyszyńskiego 14a (zajęcia profilaktyczne, sportowe, artystyczne).

 6. 23 sierpnia – noc profilaktyczna dla podopiecznych świetlic prowadzonych przez MOPiPR – świetlica socjoterapeutyczna „BAZA” ul. Wyszyńskiego 14a.

 7. 28 sierpnia – piknik rodzinny dla podopiecznych ośrodka – boisko sportowe MOPiPR przy ul. Dąbskiej 40.

POWIATOWA I MIEJSKA BIBILIOTEKA PUBLICZNA W KOLE:

 1. Filia dla Dzieci, ul. Kolejowa 19 – każdy poniedziałek, wtorek, środa lipca w godzinach 11:00 – 13:00 „Wakacje z Doktorem Proktorem i proszkiem pierdzioszkiem” w programie: głośne czytanie, gry i zabawy czytelnicze, zajęcia manualne, zabawy ruchowe m.in. chustą KLANZY. Zajęcia dla dzieci w wieku 6-8 lat.

 2. Filia nr 3, ul. Wojciechowskiego 30 – każdy wtorek i piątek lipca w godzinach 11:00 – 13:00 „Wakacje w Bibliotece” w programie: głośne czytanie, gry i zabawy dydaktyczne, zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku 7 – 9 lat.

PŁYWALNIA MIEJSKA W KOLE:

 1. W miesiącu lipcu oraz sierpniu bilety promocyjne dla uczniów kolskich szkół.

źródło: Urząd Miejski w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here