Kolejna inwestycja kolskiego MZWiK-u

0
159

Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. realizuje kolejną inwestycję w celu poprawy komfortu mieszkańców miasta. Modernizacji zostanie poddana pompownia ścieków odbierająca nieczystości z budynku ZSEA oraz domu nauczyciela przy ulicy Zielonej. Obecnie pompownia jest awaryjna z uwagi na bardzo mały przekrój przewodu tłocznego oraz słabe pompy. W związku z tym postanowiono zbudować nowy rurociąg i wymienić pompy. Przedsięwzięcie nie należy do najłatwiejszych, gdyż trasa rurociągu przecina ulice Freudenreicha oraz Sienkiewicza.

W celu zminimalizowania uciążliwości przedsięwzięcia dla mieszkańców miasta poruszających się w rejonie inwestycji, spółka wykorzysta niedawno zakupione urządzenie do przewiertów sterowanych. Zminimalizuje to straty związane z robotami ziemnymi w pasie drogowym oraz skróci czas realizacji inwestycji.

Czytaj także: https://mzwik-kolo.pl/news,110,maszyna-przeciskowa-sterowana

źródło: MZWiK sp. z o.o

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here