W kolskim LO kostka Rubika układana jest w 3,68 sekundy!

0
192

17 kwietnia jest Światowym Dniem Kostki Rubika. Z tej okazji drużynę zajmującą się robotem „MATTHEW”, układającym kostkę Rubika w Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Kole, została odwiedzona przez lokalną telewizję kablową. Twórcy pokazali działanie robota i pochwalili się imponującym rekordem niecałych czterech sekund, a dokładnie wynikiem 3,68 sekundy.

Chłopcy zrobili ogromny progres od momentu swojej pierwszej prezentacji również przed pracownikami telewizji kablowej. Zarzekli się wtedy, że wprowadzą wyświetlacz liczący czas układania. Udało im się to, i nie kryją zadowolenia z tego powodu. 29 listopada 2016 pokazali swój pierwszy wydruk z drukarki 3D, a dziś tj. 17.04.2018 roku są w pełni zadowoleni z wykonanego przez siebie zadania. Praca nad robotem jest zakończona, a konstruktorzy mają przed sobą jeszcze jeden egzamin – maturę. Życzymy im połamania długopisów.

źródło i zdjęcie: LO w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here